Škoda domácej prehry, ale cieľ sme splnili, teší sa kapitán Zajac

Viac než polovicu jesene sa futbalisti košickej Lokomotívy vyhrievajú na čele druholigového pelotónu. Hoci vedenie klubu deklarovalo snahu o umiestnenie v prvej šestke, zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara podávali v ostatných mesiacoch skvelé výkony, ktoré im zaručili prvenstvo. O to síce môžu prísť po sobotňajšom zápase Skalice s Novým Mestom, no dôvod na nespokojnosť nie je.

Hoci proti ambicióznemu Popradu nastúpila Loky bez štyroch opôr (Horváth, Karaš, Vancák, Harvila), cieľom bolo víťazstvo a natiahnutie domácej série bez prehry. Na zranenia sa po stretnutí (0:1) nik z domáceho tábora nevyhováral. "Chceli sme vyhrať a potvrdiť našu domácu dominanciu. Prehrali sme 0:1 po góle zo štandardky, keď sme nepokryli hráča v šestnástke. Nemalo by sa to stávať, bohužiaľ," pokrčil plecami kapitán Patrik Zajac, ktorý sa po celý čas snažil rozhýbať ofenzívu mužstva, no nedarilo sa mu to podľa predstáv: "Hore sme nedokázali podržať loptu tak, ako by sme chceli. Potom sa to na nás valilo. Máme dosť široký káder, hoci sú niektorí chalani zranení, šancu dostali ďalší. Vyhovárať sa nebudeme. Chalani mali šancu ukázať, čo v nich je."

Foto

Po dlhšom čase praskala tribúna v Družstevnej pri Hornáde vo švíkoch. Diváci videli kvalitný futbal so šťastnejším koncom pre Podtatrancov. "Čaká nás dlhá zima, najbližšie budeme hrať súťažný zápas až v marci, navyše prišiel atraktívny súper, možno aj preto prišlo toľko ľudí. Kulisa bola veľmi pekná, o to väčšia škoda domácej prehry. Ale ideme ďalej, čoskoro to prebolí, cez zimu sa dobre pripravíme na jarnú časť. Tréneri vedia, čo s nami majú robiť," hovorí opora modro-bielych.

Práve Patrik Zajac pred sezónou vyslovil prianie, aby mužstvo hralo o čelné priečky: "Už na predsezónnej tlačovej konferencii som povedal, že chceme byť prví, manažér dodal, že spokojný bude aj s umiestnením do šiesteho miesta. Ciele boli vysoké a na jeseň sa nám ich podarilo napĺňať. Lepšie by sa nám zimovalo na prvej priečke, no teraz to už nemáme vo svojich rukách."

Foto

Loky ideálne nevyšiel akurát závere jesene, keď dvakrát remizovala a dvakrát prehrala. "Tá jeseň bola veľmi pekná, išli sme od zápasu k zápasu sa darilo sa nám. V posledných zápasoch sme určite mohli nazbierať viac bodov, či už v Spišskej Novej Vsi, vo Zvolene, alebo aj doma s Popradom. Musíme popremýšľať nad tým čo sa stalo, aby sme sa na jar vyhli takýmto zaváhaniam," dodal na záver skúsený futbalista s číslom 13.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.