Štartuje odvetná časť, do Zvolena s jasným cieľom

Prvá polovica súťaže je za nami, začína sa odvetná časť. Posledný zápas na ihrisku súpera na jeseň 2017 odohrajú futbalisti Lokomotívy Košice vo Zvolene. Duel 16. kola druhej ligy je na programe v sobotu 11. novembra od 13.30 h.

Po remíze v Spišskej Novej Vsi pocestujú zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara znovu na pôdu súpera. Jeseň následne uzavrú domácim súbojom proti Popradu. Ten je však ešte teraz ďaleko, preto sa všetka pozornosť sústredí na Stredoslovákov. "Príprava prebieha štandardne, nepovolili sme, v tréningoch ideme stále na sto percent a snažíme sa čo najlepšie pripraviť na ďalšieho súpera. Náš cieľ sa nemení, chceme vyhrať, tak ako v každom jednom zápase," neskrýva vysoké ambície obranca Lokomotívy Róbert Dický.

Defenzívny univerzál, ktorý dokáže nastúpiť na poste stopéra i ľavého beka, pôsobil pred príchodom do nášho klubu práve vo Zvolene, kde bol na polročnom hosťovaní. Odvtedy sa však v tamojšom klube veľa zmenilo. "Dostal som šancu v druhej lige pod vedením trénera Jánoša. Ten polrok ale nemôžem hodnotiť veľmi pozitívne, keďže sa nám ako tímu nedarilo a moje výkony tiež neboli na takej úrovni, ako by som si predstavoval. No na druhej strane, spoznal som tam veľa nových priateľov, s ktorými som v kontakte dodnes. Dnes už sú ale z toho kádra vo Zvolene len dvaja, brankári Jenčo a Gábriš," približuje 22-ročný zadák.

Róbert Dický, ako i celá kabína, verí, že jeseň ukončíme tým najlepším možným spôsobom. Mužstvo chce zo Zvolena priviesť tri body a potom nadviazať na víťazstvo i doma proti Popradu. "Vzhľadom na počasie a aktuálnu kvalitu ihrísk neočakávam, že sa bude v sobotu hrať nejaký oku lahodiaci futbal. Bude to skôr boj na ťažkom teréne, množstvo súbojov, ktoré ak zvládneme, budeme úspešní. Ťažko povedať, s čím na nás súper vyrukuje, no keď sa pozriem na naše posledné vzájomné zápasy, tak očakávam, že budú pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov, na ktoré si budeme musieť dať pozor," varuje odchovanec MFK Snina, ktorý v minulosti skúšal šťastie aj v Podbrezovej.

Foto

Vo Zvolene nám ruže nekvitnú

Pri pohľade na tabuľku je jasným favoritom stretnutia Lokomotíva, ktorá stále okupuje prvú priečku, na konte má 33 bodov. Zvolen je na deviatom mieste s 19 bodmi. Aj skóre hovorí v prospech nášho tímu - 27:12 vs. 18:26. Len tri tímy majú horšiu ofenzívu ako Zvolenčania.

Faktom ale je, že doma sa Zvolenu darí. Vo ôsmich tohtosezónnych dueloch na domácej pôde ešte neprehral, na konte má štyri víťazstvá a rovnaký počet remíz. Loky však dokáže bodovať aj vonku, veď viac bodov u súperov nazbierali len Spišská Nová Ves a Poprad.

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne sa odohral v Družstevnej pri Hornáde 28. júla. Loky zdolala Zvolen tesne 2:1. Oveľa presvedčivejšie víťazstvo (4:0) sa zrodilo pred rokom 19. novembra, taktiež v Družstevnej. Doma ešte Zvolen s Lokomotívou Košice neprehral (3 víťazstvá, 1 remíza), takže naši chlapci budú mať čo robiť. Nezabudnite im držať palce. Zápas 16. kola druhej ligy medzi Zvolenom a Loky je na programe v sobotu 11. novembra od 13.30 h.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.