V sobotu na pôde rozbehnutých Spišiakov

Už len tri kolá zostávajú do konca jesennej časti 2. ligy. Futbalisti Lokomotívy Košice sa dvakrát po sebe predstavia na ihriskách súperov a jeseň uzavrú v piatok 17. novembra na domácej pôde proti Popradu. Momentálne sa ale všetka pozornosť sústredí na nášho najbližšieho súpera. Tým bude v sobotu 4. novembra od 13.30 h FK Spišská Nová Ves.

Oba celky v ostatnom kole ratovali remízu v hodine dvanástej. Loky spasil v domácom zápase proti Pohroniu (2:2) v nadstavenom čase Róbert Cicman, Spišiakov zasa na pôde Serede (3:3) minútu pred koncom riadneho hracieho času náš bývalý útočník Michal Vilkovský. Lokomotíva vďaka tomu natiahla sériu bez prehry na štyri zápasy, Spišská Nová Ves dokonca až na šesť duelov.

"Spišská Nová Ves je rozbehnutá, ale to aj my. Popasujeme sa s nimi, ja verím, že zvíťazíme. Súpera si dobre zmapujeme, rozoberieme. Hoci hráme vonku, chceme vyhrať. V poslednej dobe sa nám už darí aj na ihriskách súperov, naposledy sme vyhrali v Liptovskom Mikuláši. Bolo by super, ak by sa nám to podarilo zopakovať," neskrýva vysoké ambície kapitán Lokomotívy Patrik Zajac.

Pred záverečnými šiestimi zápasmi jesennej časti si náš tím dal za cieľ získať maximálny počet bodov, teda osemnásť. Tento cieľ sa už splniť nepodarí, keďže po víťazstvách nad Bardejovom a Liptovským Mikulášom prišlo zakopnutie s Pohroním. Každopádne, ani šestnásť bodov zo šiestich duelov by nebolo na zahodenie. "Uvidíme, ako to dopadne. My sa budeme snažiť vyhrať každý jeden zápas, sú pred nami ešte tri kolá. Ťažko dopredu povedať, koľko bodov získame. Teraz ideme do Spišskej Novej Vsi, ktorá sa dobre naštartovala. Práve tento duel je pre nás momentálne najdôležitejší. Majú mužstvo, ktoré je dlhšiu dobu pokope. Ťažko sa môžeme niečím prekvapiť. Oni poznajú nás, my ich," povedal hrdina posledného zápasu Róbert Cicman.

Čierny kôň vs. líder tabuľky

Spišiaci sú zatiaľ akýmsi "čiernym koňom" druhej ligy. Po štrnástich kolách im v tabuľke patrí šiesta priečka, pričom na konte majú 24 bodov, rovnako, ako ambiciózny Poprad. Lokomotíva je stále na prvom mieste. Ako jediná spomedzi všetkých účastníkov súťaže už pokorila tridsaťbodovú hranicu (32).

Pohľad na skóre napovedá, že v ofenzíve sú na tom oba tímy podobne. Loky nasúkala svojim súperom 26 gólov, Spišská Nová Ves o štyri menej 22. Lokomotíva má ale podstate lepšiu defenzívu, keď inkasovala len 11 gólov, zatiaľ čo Spišiaci rovných 20.

Faktom je, že Spišská Nová Ves odohrala najviac zápasov spomedzi všetkých tímov na ihriskách súperov (10), takže v tabuľke ešte v dohľadnej dobe môže stúpnuť. Veď doma zatiaľ hrala iba štyrikrát a všetky štyri duely vyhrala. Proti Lokomotíve to ale nebude mať jednoduché. Naši chlapci v šiestich vonkajších zápasoch nazbierali úctyhodných desať bodov. Loky favorizujú aj ostatné vzájomné zápasy, veď so Spišskou Novou Vsou neprehrala už šesťkrát po sebe.

Duel dvoch vo forme hrajúcich tímov medzi FK Spišská Nová Ves a FC Lokomotíva Košice je na programe v sobotu na Spiši od 13.30 h. Príďte podporiť našich chlapcov na ceste za ďalšími dôležitými bodmi.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.