Kapitán Zajac vyzdvihuje druhopolčasový výkon: Klobúk dole

Opäť patril medzi najlepších hráčov na ihrisku. Kapitán Lokomotívy Košice Patrik Zajac dokázal, že tím sa na neho môže spoľahnúť. Pri piatkovej dráme s FK Pohronie nabil na góly obom strelcom. Ani jeho dve asistencie však na víťazstvo nestačili.

Loky nezachytila úvod stretnutia, vzadu vyrobila dve hrubé chyby, čo dobre pripravení Stredoslováci potrestali. Netrvalo však dlho a bolo vyrovnané. Center Borisa Gálla sa odrazil ku Horváthovi, ten priťukol loptu Zajacovi, ktorý poslal presný pas priamo na hlavu Lukáša Horvátha. Druhá kľúčová asistencia prišla minútu pred záverečným hvizdom, Zajac pekne našiel Cicmana, a ten zachránil pre naše mužstvo aspoň bod.

"Začali sme, akoby sa nám nič nemohlo stať. Postupne sme sa ale do toho dostali. Rýchlo sme odpovedali na inkasovaný gól, žiaľ, zo štandardky sme dostali na 1:2. Išli sme do šatne, kde sme si povedali, že to zvládneme. Vyburcovali sme sa a druhý polčas už bol z našej strany oveľa lepší. Klobúk dole pred tímom, škoda akurát nepremenených šancí," pokrčil plecami skúsený stredopoliar, ktorého síce mrzí domáca strata bodov, na druhej strane ale teší predĺženie neporaziteľnosti v Družstevnej pri Hornáde: "Ten bod sme získali v hodine dvanástej, takže si ho ceníme. Preto sme si v šatni aj zakričali. Doma sme dlho neprehrali, verím, že to tak zostane i naďalej."

Foto

Zaujímavosťou bolo, že trénerská trojica Rusnák, Džubara, Švický po polčasovom hvizde zostala ešte pár minút sedieť na lavičke, kde rozoberala možné alternatívy do druhého polčasu. Čo sa za ten čas dialo v kabíne? "Ako som už povedal, v prvom polčase sme si akoby mysleli, že sa súper porazí sám. V šatni sme si to vydiskutovali a potom na ihrisko nastúpilo úplne odlišné mužstvo. Tréneri si to rozobrali na lavičke, my v šatni. Sami sme dobre vedeli, kde sme urobili chyby. Vedeli sme, čo musíme zlepšiť. Zamakali sme, no na viac ako na jeden bod to nestačilo. Nevadí, ideme ďalej, je pred nami náročný zápas v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ sa nechceme vrátiť domov naprázdno," uzavrel odhodlaný kapitán Lokomotívy Patrik Zajac.  

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.