Proti Bardejovu s cieľom natiahnuť domácu víťaznú sériu a udržať sa na čele

Futbalistov Lokomotívy Košice čaká ďalší domáci zápas. Zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara otvoria program 12. kola 2. ligy, keď v piatok 13. októbra o 14.30 h privítajú na domácej pôde hráčov Partizána Bardejov.

Naši chlapci v ostatnom kole dokonale zareagovali na ligovú prehru v Seredi a vypadnutie v Slovnaft Cup-e s Borčicami. Na domácej pôde zdolali rezervu Podbrezovej 2:1 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Dobre však vedia, že tentoraz sa im do cesty postaví kvalitnejší protivník.

"Už v minulosti som sa vyjadril, že doma musíme zbierať všetky body, pretože sami dobre vieme, že vonku sa hrá ťažko. Na domácom ihrisku chceme zakaždým bodovať naplno. S tým ideme do zápasov. Predsa len, poznáme prostredie, poznáme ihrisko. Bola by škoda, keby sme to nevyužívali," povedal aktuálne najlepší strelec Lokomotívy Kamil Karaš a na margo Bardejova dodal: "Partizánu sa v poslednej dobe nedarí úplne podľa predstáv, naposledy doma remizovali so Sereďou. Stále mali kvalitné a konkurencieschopné mužstvo. Určite to nebude jednoduchý zápas, ale bude to o nás, ako sa pripravíme, ako budeme hrať. Verím, že doma potvrdíme našu silu a zvíťazíme."

"Bude to iný súper ako Podbrezová B, no my chceme opäť vyhrať. Budeme doma, čo nám velí získať tri body. Od začiatku za nimi pôjdeme. Viem, že Bardejov oproti minulej sezóne zmenil káder. Nejaké informácie mi poskytol Tomáš Kubík, ktorý hrá v Spišskej Novej Vsi. Bude to nepríjemný súper, ale my sa naňho dobre pripravíme a dúfam, že vyhráme," zaželal si defenzívny stredopoliar František Vancák.

Nadviažeme na posledné tri vzájomné zápasy?

Pri pohľade na históriu vzájomných zápasov je zrejmé, že duely Lokomotívy Košice s Bardejovom divákov neustále bavia. Hrá sa totiž ofenzívny futbal a padá v nich pomerne veľa gólov. V novembri 2016 sme v Bardejove vyhrali 2:0 po góloch Jana a Hejnusa. V septembri minulého roku sme doma zvíťazili 3:1, do čierneho triafali postupne Jano, Gáll a Harvila. Doma sme vyhrali aj v októbri 2015, o tesný triumf 3:2 sa postarali Leško, Labun a vlastným gólom Kuhajdík. Naposledy sme Partizánu podľahli ešte v auguste 2015, keď sme na jeho pôde prehrali po prestrelke 3:4.

V piatok bude favoritom Lokomotíva. V tabuľke patrí modro-bielym priebežná prvá priečka, na konte majú 25 bodov a skóre 20:8. Bardejov okupuje s 15 bodmi deviatu pozíciu, skóre má negatívne 12:15. Navyše, Loky v tejto sezóne ešte doma neprehrala, vyhrala všetkých šesť domácich duelov, čo sa podarilo už len Skalici. Naopak, Partizán ešte vonku nevyhral, z piatich duelov dva remizoval, tri prehral.

V piatok čaká našich chlapcov ďalší náročný domáci zápas. Zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara urobia všetko pre to, aby si udržali domácu neporaziteľnosť, a tiež trojbodový náskok na čele tabuľky. Držte palce a ak vám to povinnosti umožnia, určite príďte Loky povzbudiť priamo na tribúnu štadióna v Družstevnej pri Hornáde. Zápas Lokomotíva Košice vs. Partizán Bardejov je na programe v piatok 13. októbra od 14.30 h.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.