Železiarov načal Vancák: Víťazstvo je najlepšou odpoveďou

Medzi najlepších hráčov na ihrisku patril v piatkovom zápase Lokomotívy Košice s rezervou Podbrezovej defenzívny štít František Vancák. Ten si výborne plnil defenzívne úlohy, a keď mal možnosť, namieril si to i do ofenzívy. A urobil dobre.

Bežala len štrnásta minúta duelu, keď Patrik Zajac poslal center do pokutového územia "železiarov". Lukáš Horváth na loptu nedotiahol, Boris Gáll ju dobre netrafil, no našťastie k nej ešte stihol pribehnúť František Vancák, ktorý ju nekompromisne upratal za chrbát hosťujúceho gólmana.

"Som rád, že som sa strelecky presadil. Tlačil som sa do zakončenia, išiel som za gólom. Teší ma, že som sa pričinil k dôležitému víťazstvu. Prehrali sme dva zápasy po sebe, najlepšou odpoveďou na to je práve víťazstvo. Verím, že sa znovu naštartujeme. Chceme vyhrať aj o týždeň proti Bardejovu," neskrýva vysoké ambície 23-ročný stredopoliar.

Foto

Loky mala územnú prevahu, z ktorej vyťažila dva góly. Hráči sa po stretnutí zhodli, že mohli pridať minimálne tretí zásah, čím by definitívne otupili ofenzívne snaženie hostí. "Celý týždeň sme sa poctivo pripravovali, mali sme dobré držanie lopty, dobre sme kombinovali. V druhom polčase sme ale trošku poľavili a namiesto gólu na 3:0 z toho bola zbytočná dráma v závere. Mrzí nás to, no vyhrali sme, tri body sú dôležité. Sme šťastní," netajil Vancák a následne sa vyjadril i na netradičný gól z kopačky Kamila Karaša, ktorého strela spoza šestnástky nečakane prepadla hosťujúcemu gólmanovi pomedzi nohy až do siete: "Trošku zapršalo, takže terén bol dosť ťažký. Lopta sa šmýkala, brankár hostí mal smolu. Možno práve preto sme mali viac strieľať. Presvedčili sme sa, že vo futbale padajú aj takéto góly. Tentoraz bol dokonca víťazný."

Na hrote útoku sa pri absencii Človečka, Serečina a Tatu Nsaha opäť predstavil stopér Lukáš Horváth. Hoci gól nestrelil, ocitol sa v niekoľkých nádejných pozíciách. "Hoci typický hrotový útočník nám chýba, dnes podal Horvi výborný výkon. Bol pri prvom góle, svoju robotu splnil," vyjadril sa na záver pochvalne na adresu svojho defenzívno-ofenzívneho spoluhráča Vancák.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.