Proti rezerve Podbrezovej s cieľom vrátiť sa na víťaznú vlnu

Sedem ligových duelov po sebe trvala neporaziteľnosť Lokomotívy Košice. Tú ukončili až futbalisti Serede, ktorým sme v nedeľu na ich pôde podľahli tesne 1:2. Stále sme však na čele tabuľky a túto pozíciu budeme chcieť potvrdiť aj v piatkovom (6. október) domácom stretnutí proti rezerve Podbrezovej. Duel v Družstevnej pri Hornáde má výkop o 15.00 h.

Hoci pri pohľade na tabuľku sa zdá, že by malo ísť o jasnú záležitosť, opak bude pravdou. Podbrezová, podobne ako Žilina, môže vo svojom "béčku" využívať hráčov z fortunaligového A-tímu. A keďže aktuálne je reprezentačná prestávka, môžeme očakávať, že v piatok pricestuje so "železiarmi" viacero známych mien. "Počítam s tým, že z A-tímu prídu všetci hráči, ktorí budú môcť, keďže aktuálne je reprezentačná prestávka. Pre Podbrezovú je to ideálny zápas na to, aby k nám poslali viac hráčov z ´áčka´. No my sa na to nepozeráme. Musíme sa pozerať na svoju hru, na systém hry, akým sa chceme prezentovať. Každý zápas je ťažký, či hráte s prvým, či s posledným. Čaká nás nevyspytateľný súper," uvedomuje si kormidelník modro-bielych Albert Rusnák.

Hlavný tréner Lokomotívy sa stále musí zaobísť bez tradičného hrotového útočníka. Joel Tata Nsah si totiž vybavuje víza. Na hrote ho zastupujú či už Radoslav Človečko , Lukáš Horváth, alebo Filip Serečin. "Verím, že sa k nám Tata v dohľadnej dobe pripojí. Je však otázne, v akom stave príde. Síce trénuje individuálne, no až tréningy nám ukážu, ako na tom v skutočnosti je. Podľa toho sa zariadime," prezradil Rusnák, ktorý už čoskoro bude môcť do hry nasadiť i poslednú letnú posilu Lukáša Tótha: "Lukáš už týždeň trénuje, no po tej dlhej pauze je to stále krátky čas na to, aby bol v pohode. Chýba mu zápasová prax. Možno ešte pôjde hrať za B-tím, prípadne bude sedieť na lavičke v "áčku". Verím, že už bude fit. Nič nechceme uponáhľať, stále je to mladý chlapec. Nemá zmysel hodiť ho do vody. Jeho rekonvalescencia bola trošku dlhšia ako sme predpokladali, treba s ním pracovať citlivo. Keď bude pripravený, my to privítame a pošleme ho na ihrisko."

Prvý vs. posledný

Pohľad na tabuľku a doterajšie štatistiky naozaj jasne favorizujú náš tím. Predsa len, Loky patrí po desiatich kolách prvá priečka, na konte má 22 bodov. Podbrezová B je posledná, teda šestnásta, iba s piatimi bodmi. Zatiaľ, čo naši chlapci nastrieľali 18 gólov a inkasovali ich iba 7, "železiari" sa strelecky presadili len 10-krát, pričom inkasovali 24 gólov.

Loky zatiaľ v tejto sezóne doma nestratila ani bod. V Družstevnej sme vyhrali všetkých päť zápasov so skóre 12:2. Podbrezová B vonku raz vyhrala a štyrikrát prehrala. Práve vonku, konkrétne v Šamoríne, zaznamenala svoje doteraz jediné víťazstvo v druhej lige.

Hoci podľa papierových prognóz by malo ísť o jasnú záležitosť, je jasné, že to nebude jednoduché. Podbrezová naposledy remizovala s bratislavským Interom, nedávno dokonca siahala na body v Žiline. O to viac budú v piatok naši chlapci potrebovať vašu podporu. Preto neváhajte a príďte 6. októbra od 15.00 h povzbudiť Lokomotívu Košice.

LOKY DO TOHO! 

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.