Karaša nezastavil ani kŕč: Mlel som z posledného

Ústrednou postavou sobotňajšieho duelu proti Interu Bratislava bol ofenzívny záložník Kamil Karaš. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe Lokomotívy, dvakrát tiež nastrelil brvno.

Rodák zo Starej Ľubovne opäť patril medzi najaktívnejších hráčov na ihrisku. Osemdesiat minút mu nebolo dopriate, až prišli gólové momenty. Pri prvom v 81. minúte využil nezištnú prihrávku od Patrika Zajaca a strelou do prázdnej bránky otvoril skóre. O desať minút neskôr už z posledných síl gólovo zakončil svoj samostatný únik.

"Prišiel k nám dobrý súper, Inter hral veľmi dobrý futbal. Nastrelili sme niekoľkokrát brvno i žrď, išli sme za gólom, nakoniec, chvalabohu, prišiel. Bol to podobný zápas ako pred týždňom v Poprade, s tým rozdielom, že tam sme góly v záverečnej desaťminútovke inkasovali. Teraz nám to vyšlo naopak," neskrýval radosť Kamil Karaš.

Foto

Hoci Loky mala herne navrch, o osude duelu možno rozhodla situácia z 56. minúty, keď hosťujúci Klooster obišiel gólmana Brédu, no nestrieľal do odkrytej bránky a naša obrana nakoniec hrozbu odvrátila. "Prišla strata koncentrácie a takmer sme inkasovali. Určite by to ovplyvnilo zápas, no chvalabohu to súperov hráč vyriešil zle. V závere sme to potrestali. Myslím si, že to bol výborný zápas, vo vysokom nasadení. Fanúšikovia si prišli na svoje. Takéto stretnutia môžu ľudí pritiahnuť na tribúny," myslí si odchovanec košického futbalu.

Foto

Zatiaľ, čo po prvom presnom zásahu Karaša bola tímová radosť enormná, druhú "radovačku" prekazilo ratovanie strelca. Kamil dostal kŕč, a tak sa namiesto oslavy museli o neho spoluhráči postarať. "Už som mlel z posledného. Pred šestnástkou som dostal kŕč, takže som sa zameral iba na to, aby som trafil bránku. Keď som po góle bežal ďalej, chytil ma kŕč. Bol som už dosť unavený. Našťastie som strelil gól," odfúkol si 26-ročný stredopoliar, ktorý opäť dokázal, že keď to mužstvo potrebuje, nerobí mu problém potiahnuť ho gólmi: "Nie som typický útočník, no po zmene strán sme trochu zmenili systém a otvorilo sa mi viac priestoru. Budem rád, ak budú góly dávať aj ostatní chalani, hoci, samozrejme, naďalej ich chcem strieľať aj ja."

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.