Šláger kola pod Tatrami

Jeden z najpútavejších zápasov druhého kola novej sezóny druhej ligy sa odohrá pod Tatrami, kde FK Poprad privíta v sobotu 5. augusta o 19.00 h futbalistov Lokomotívy Košice. Oba tímy svoje úvodné zápasy vyhrali.

Loky odštartovala ročník 2017/2018, keď minulý piatok privítala v Družstevnej pri Hornáde Zvolen. Po dobrom výkone vyhrala tesne 2:1. Poprad sa ostatnú nedeľu predstavil na ihrisku Serede, kde triumfoval v pomere 2:0.

Oba celky pred sezónou vyhlásili atak na čelné pozície tabuľky, preto sa očakáva kvalitný ofenzívny futbal. "Poprad je známy tým, že chce bojovať o postup do Fortuna ligy. Má kvalitný káder. Určite na nás od začiatku vybehnú, no netreba sa zľaknúť. Aj my máme svoju kvalitu. Ak sa ich nezľakneme a budeme hrať svoj futbal, môžeme podľa mňa aj vyhrať," verí navrátilec do nášho klubu Radoslav Človečko, ktorý svojim gólom rozhodol o víťazstve nad Zvolenom.

Proti modro-bielym bude stáť i 83 reprezentačných štartov v podobe dvojice Kamil Kopúnek (17) a Stanislav Šesták (66). "Musíme ich rešpektovať, sú to veľkí hráči, majú niečo odkopané. No ako som už povedal, nemôžeme sa ich zľaknúť. Treba hrať svoj futbal, aj my ho vieme hrať veľmi dobre. Verím v dobrý výsledok," dodal Človečko.

Vyrovnaná bilancia

Zápasy proti Popradu bývajú neustále vybičované a na ihrisku nesmierne vyrovnané. Podtatrancom ale máme čo vracať, posledný vzájomný duel vyhrali na domácej pôde vysoko 4:1. Za Loky sa v úvodnom dejstve presadil Robo Jano. Doma sme zasa s Popradom remizovali 1:1, gól dával Rasťo Chmelo.

V sezóne 2015/2016 nás Poprad neporazil. Doma sme ho zdolali 2:0 po góloch Korijkova a Labuna, vonku sme remizovali 1:1, do čierneho triafal Adrián Leško.

Veríme, že šláger 2. kola novej sezóny druhej ligy splní očakávania, a že naši chlapci sa spod Tatier nevrátia domov s prázdnymi rukami. Držte im v sobotu 5. augusta od 19.00 h palce.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.