Letné zmeny v kádri: Sedem nových posíl, v hre ešte príchod útočníka

Vedeniu FC Lokomotíva Košice sa počas letného prestupového obdobia podarilo dotiahnuť sedem nových hráčov. V štádiu riešenia je stále príchod skúseného útočníka Pavla Jurča. Prinášame vám mená posíl, ktoré vám v najbližších dňoch postupne predstavíme v individuálnych rozhovoroch.

ZMENY V KÁDRI

Príchody: Mikuláš Tóth, Radoslav Človečko, Tomáš Ilinjo, Jakub Straka, Adam Kuľha, Nikola Ristovski, Joel Tata; v štádiu riešenia: Pavol Jurčo

Odchody: Jakub Kovalik, Ľubomír Korijkov, Matej Hejnus, Pavol Šuľák, Radoslav Kamenec, Martin Hloušek, Rastislav Chmelo, Róbert Jano, Marek Boňko, Adam Sovič, Marcel Jass

Dotiahnuté prestupy

Mikuláš Tóth

Dvadsaťdeväťročný pravý obranca narodený v Košiciach. Prakticky celú svoju doterajšiu profesionálnu kariéru strávil v konkurenčnom FC VSS, jarnú časť sezóny 2005/2006 strávil na hosťovaní vo Svidníku. Od 14. júla 2017 je oficiálne hráčom FC Lokomotíva Košice.

Radoslav Človečko

Tohto 27-ročného ofenzívneho univerzála netreba zvlášť predstavovať. Na jar minulého roku patril medzi najlepších hráčov Loky, kde hosťoval z FK Krásna. V minulosti hrával aj za Ličartovce, FC VSS či Moldavu nad Bodvou. Po skončení sezóny 2016/2017 zamieril do MFK Skalica. Uplynulú jar ho pribrzdilo zranenie. So Záhorákmi sa nedohodol na pokračovaní spolupráce, a tak sa znovu rozhodol pre návrat domov.

Tomáš Ilinjo

Len 21-ročný defenzívny záložník je kmeňovým hráčom MFK Zemplín Michalovce, do Lokomotívy Košice prišiel na prestup s obmedzením do 30. júna 2018. Napriek mladému veku ide o dostatočne skúseného hráča, ktorý strávil posledné roky na hosťovaní v treťoligovom Vyšnom Opátskom. Ako jediný z celého kádra nebude na jeseň 2017 kmeňovým hráčom Lokomotívy.

Jakub Straka

Ďalší mladík, ktorý je posilou nielen do najbližšej sezóny, ale zároveň i do budúcna. Straka má stále len dvadsať rokov. Najlepšie sa cíti v stredovej formácii, prípadne dokáže zaskočiť na poste krajného obrancu. S futbalom začínal v FK Soľ, odkiaľ prv hosťoval v MFK Zemplín Michalovce a neskôr odtiaľ prestúpil do 1. FC Tatran Prešov. V pondelok 24. júla sa oficiálne stal hráčom Lokomotívy.

Adam Kuľha

Devätnásťročný stopér, ktorý na prvý pohľad vyniká svojou výškou. Popri skúsenejších kolegoch ako Robo Cicman, Lukáš Horváth či František Pavúk by mal nabrať potrebné skúsenosti. Kuľha je odchovancom Svidníka, dlhé roky však hosťoval v akadémii MFK Zemplín Michalovce. Aj on je od pondelka 24. júla definitívne hráčom Lokomotívy.

Nikola Ristovski

Do sezóny 2017/2018 vstúpime s jedným, nanajvýš s dvoma legionármi. Jedným z nich bude určite talentovaný 19-ročný srbský stredopoliar Nikola Ristovski. S futbalom začínal v rodnej krajine, v klube FK Jedinstvo UB, odkiaľ v marci tohto roku zamieril do FC VSS. Dnes je už hráčom Loky.

Joel Tata

Dobre stavaný 22-ročný útočník pochádza z Kamerunu. V Európe ešte nikdy nepôsobil, doposiaľ hrával v Keni, v klube FC Thika United. Na Slovensko prv prišiel na skúšku do FC Nitra, v prípravnom zápase skóroval, no tréner Ivan Galád sa rozhodol neangažovať ho. Gól strelil aj v generálke na novú sezónu v drese Lokomotívy proti maďarskému Ceglédu.

V štádiu riešenia

Pavol Jurčo

Skúsený 31-ročný útočník má za sebou bohatú futbalovú kariéru. Začínal v Spišskej Novej Vsi, šťastie skúšal v SV Horn či v Ružomberku, ale naplno prerazil až v Košiciach. Do roku 2011 odohral za VSS takmer sto ligových duelov, jednu sezónu strávil na hosťovaní v Prešove. V roku 2012 sa upísal Viktorii Žižkov, následne hrával v Michalovciach a hosťoval v Banskej Bystrici. Vo februári 2014 prestúpil do Žiliny, no pod Dubňom sa dlho neohrial a klub ho predal do Dunajskej Stredy. Znovu sa vrátil do VSS, kde hosťoval. Následne sa upísal českému klubu MFK Karviná. Dnes je voľný hráč, niekoľko dní už trénuje s Lokomotívou Košice. O jeho budúcnosti sa rozhodne v najbližších hodinách.

ZMENY V REALIZAČNOM TÍME

Realizačný tím A-mužstva Lokomotívy Košice neprešiel obmenou, no v lete sa posilnil až na troch pozíciách. Ako už bolo avizované, novým športovým riaditeľom klubu sa stal JUDr. Róbert Jano. Do realizačného tímu pribudol nový tréner Jozef Džubara i fyzioterapeut Peter Hermel.

Prezident klubu: Peter Daduľák
Tréneri: Jozef Džubara, EURO PRO licencia
Albert Rusnák, EURO A licencia
Tréner brankárov: Bartolomej Majerník
Kondičný tréner: Rastislav Švický
Fyzioterapeut: Peter Hermel
Vedúci mužstva: Ladislav Lehocký
Lekár mužstva: MUDr. Štefan Novotný
Maséri: Rudolf Schurger, Karol Orbán
Športový riaditeľ: JUDr. Róbert Jano
Technický riaditeľ: Pavel Turan

SÚPISKA FC LOKOMOTÍVA KOŠICE NA SEZÓNU 2017/2018:

Brankári: Miloslav Bréda, Matej Fabini
Obrancovia: Mikuláš Tóth, Michal Cmarko, Lukáš Horváth, František Pavúk, Róbert Dický, Róbert Cicman, Adam Kuľha
Stredopoliari: Štefan Harvila, Tomáš Ilinjo, Kamil Karaš, Radoslav Človečko, Patrik Zajac, Boris Gáll, Dušan Kolek, Nikola Ristovski, Jakub Straka
Útočníci: Michal Beli, Joel Tata

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.