Derby s Trebišovom chýbalo gólové korenie (+foto)

V 28. kole sa už mohlo rozhodnúť o definitívnom zotrvaní košickej Lokomotívy v II. lige. Žiaľ, nerozhodlo sa, no zverenci trénerského tandemu Andrejko - Benkovský sú už len krok od spečatenia záchrany. V domácom súboji so Slavojom Trebišov remizovali 0:0.

Modro-bieli vstúpili do zápasu aktívne, v 4. minúte vyslal nebezpečnú strelu spoza šestnástky Adrián Leško, lopta letela tesne vedľa. O minútu neskôr vnikol do šestnástky súpera Ivanko Macej, jeho strelu ale pohodlne zlikvidoval brankár Bieszczad. V 9. minúte mal ďalšiu veľkú šancu Araújo, ktorý však zle zakončil. Trebišov vystrelil prvýkrát v 11. minúte, bránu Mateja Fabiniho netrafil. Dve minúty pred prestávkou sa do šance dostal po rohovom kope Peter Kavka, aj jeho pokusu ale chýbala väčšia presnosť. Bodku za prvým polčasom dal v 44. minúte Leško.

Na začiatku druhého dejstva si vymenili pozície krídelníci Ivanko Macej a Lukáš Tóth. A bol to práve druhý menovaný, kto v 49. minúte krásne vysunul Leška, no poľský gólman v službách Slavoja bol pri jeho pokuse opäť pozorný a neujala sa ani následná pätičková dorážka Araúja. V 51. minúte sa pre zmenu rútil do šance po prihrávke od Mihálika Ivanko Macej, ani on nepochodil. Tlak Lokomotívy sa stupňoval, ale ani jedno z mužstiev sa nevyhlo viacerým nepresnostiam. Naši chlapci sa snažili streliť gól, no keď to vo veľkých šanciach nevyšlo Leškovi a tri minúty pred koncom ani Ivankovi Macejovi, duel sa skončil bezgólovou remízou.

Po zápase 28. kola má Lokomotíva Košice na konte 35 bodov, Slavoj o päť menej, teda 30. Ešte sa tak nespečatila záchrana Loky v druhej lige, taktiež ani vypadnutie Trebišova. Náš tím sa najbližšie predstaví v akcii v sobotu 18. mája na pôde Liptovského Mikuláša.

FC Lokomotíva Košice - Slavoj Trebišov 0:0
ŽK: 34. Petko, 81. Pastuović - 35. Zajac, 37. Novák, 54. Regáli, 69. Kolbas, 73. Begala; Rozhodovali: Gemzický - Benko, Poracký; Divákov: 400.

FCL: Fabini - Petko, Kavka (60. Kolek), Cicman (K), Ilinjo - Edge, Mihálik - Ivanko Macej, Leško, Tóth (80. Baiano) - Araújo (69. Pastuović)

Slavoj: Bieszczad - M. Kolesár, Špak, Celestine, Kražel - Begala, Kolbas (K) - Zajac (88. Vojtovič), Regáli (Barbosa Dos Santos), Novák - Da Silva Junior