Proti Trebišovu o definitívne potvrdenie záchrany

Už v piatok môže byť rozhodnuté o záchrane košickej Lokomotívy v II. lige! V rámci 28. kola privítajú zverenci trénerského tandemu Andrejko - Benkovský na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde (17.00 h) priameho konkurenta v boji o udržanie sa v súťaži. Ak v piatok 10. mája zdolajú Slavoj Trebišov, definitívne si zaistia účasť v budúcej sezóne.

Uplynulý víkend sa skončila naša šesťzápasová neporaziteľnosť. Na pôde lídra tabuľky FK Pohronie sme sa nedokázali v ofenzíve presadiť, naopak, domáci favorit štyrikrát gólovo udrel a poistil si priebežnú prvú priečku. Napriek prehre majú naši chlapci stále všetko vo svojich rukách.

„Na jar sme doposiaľ ukázali dobrý futbal, od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali. Cesta k ďalším víťazstvám vedie aj cez prehry. Verím, že sa dáme psychicky dohromady, a že v zostávajúcich troch kolách preukážeme svoju silu, ktorá nás predurčuje k záchrane v súťaži,“ povedal po prehre s Pohroním tréner Bohumil Andrejko, na ktorého slová nadviazal i jeho asistent Ľuboš Benkovský: „Každý zápas v tejto časti bol, je a bude nesmierne dôležitý pre náš klub. Máme svoj cieľ a za ním spoločne ideme, chceme ho splniť kvôli klubu a našim fanúšikom. Každý jeden hráč a člen realizačného tímu v našom družstve si uvedomuje zodpovednosť a podriaďuje tomu maximum.“

Lokomotíva a Trebišov sú v tabuľke bok po boku. Slavoj sa aktuálne nachádza na 13. priečke, znamenajúcej vypadnutie do tretej ligy. Zverenci trénera Džubaru nazbierali v 27 zápasoch 29 bodov a majú vysoko negatívne skóre 22:39. Navyše, vonku sa im príliš nedarí, z doterajších trinástich duelov na ihriskách súperov vyhrali len 2 a celkovo nazbierali 9 bodov. 

Modro-bieli okupujú 12. miesto, na konte majú o päť bodov viac než Slavoj, teda 34 a skóre 35:38. Zvlášť na jeseň naši chlapci doma predvádzali kolísavé výkony, no momentálne sa im v Družstevnej pri Hornáde darí. Naposledy sme v lige doma prehrali ešte 9. septembra 2018 so Žilinou B, odvtedy ťaháme šnúru ôsmich domácich stretnutí bez prehry. 

Za posledné roky je Trebišov našim tradičným súperom, v súťažnom zápolení sme sa s ním stretli od roku 2011 už 13-krát, z toho až 10-krát sme vyhrali, raz sa zrodila remíza a 2-krát uspel Slavoj. V tomto ročníku sa 14. októbra 2018 zrodila v Trebišove remíza 1:1, keď na gól Róberta Jana zo 7. minúty odpovedal tri minúty pred koncom duelu Jaroslav Kolbas. 

Náš tím vstupuje do piatkového zápasu s vedomím, že ak ho zvládne a Trebišov zdolá, definitívne si zaistí záchranu v II. lige. Dve kolá pred koncom by totiž Lokomotíva mala pred zónou zostupu nedostihnuteľný osembodový náskok. Veríme, že chlapcom sa to podarí, a že doma opäť potešia zaplnený štadión. Nezabudnite, duel 28. kola FC Lokomotíva Košice - Slavoj Trebišov je na programe v piatok 10. mája o 17.00 h v Družstevnej pri Hornáde.

LOKY DO TOHO!

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.