Zaslúžené víťazstvo, hodnotí Ľuboš Benkovský

Šieste víťazstvo v sezóne, z toho tretie v jarnej časti zaznamenali v sobotu popoludní hráči košickej Lokomotívy v Lipanoch. Modro-bieli od úvodu vymýšľali, ako rozbiť kompaktnú defenzívu domácich a otvoriť skóre. Napokon sa to až tri minúty pred koncom duelu podarilo striedajúcemu Lukášovi Tóthovi.

Loky mala v stretnutí územnú prevahu, no aj keď sa naši chlapci dostali do šance, vo finálnej fáze im to nevyšlo. Dobré príležitosti na skórovanie odmietli Araújo, Leško či Kayque Dos Santos Silva, ktorý v 81. minúte nahradil na trávniku práve svojho krajana Araúja. Bol to však Kayque, pri kom v 87. minúte odštartovala gólová akcia. Mladý stredopoliar šikovne posunul loptu Lukášovi Mihálikovi, ten v šestnástke hľadal Róberta Jana, no lopta sa dostala až na zadnú žrď a do siete ju upratal Lukáš Tóth.

„Taký je futbal. Nikdy si nevyberiete, kedy strelíte či dostanete gól. Dôležité je, že to tam padlo, nie je podstatné, v ktorej minúte. Hráči od úvodu išli za svojim cieľom a napokon ho splnili,“ neskrýval spokojnosť asistent trénera Ľuboš Benkovský, podľa ktorého bolo víťazstvo Lokomotívy úplne zaslúžené: „Určite áno, boli sme aktívnejší, snažili sme sa kombinovať, pripravovať si útoky. Myslím si, že sme boli dosť trpezliví. Postupne prichádzali i šance, hoci to neboli stopercentné tutovky, no naše útoky vždy niečím hrozili. Na rozhodnutie sme si napokon počkali až do 87. minúty. Víťazstvo je maximálne zaslúžené.“

Hrdina stretnutia Lukáš Tóth vybehol na trávnik po hodine hry, keď nahradil Ľubomíra Ivanka Maceja. Šikovný krídelník ideálne zapadol do zápasu, zvýšil tempo hry a napokon bol za svoju aktivitu odmenený gólom. „Lukáš vedel, aká je jeho úloha. Jednotlivé hráčske funkcie majú zvyčajne rovnaké úlohy, už na tréningoch hráči vedia, čo od nich očakávame. Myslím si, že Lukáš svoju robotu splnil do bodky,“ zhodnotil Benkovský a jedným dychom sa vyjadril i na adresu debutanta v našom drese, stopéra Petra Kavku: „Bez problémov zapadol do kádra, či už charakterovo, aj výkonnostne. Myslím si, že pozdvihol silu mužstva na vyššiu úroveň.“

Náš tím aj po 22. kole zostáva v zóne zostupu, s 24 bodmi sa však vyhupol už na trinástu priečku, len o skóre za bratislavský Inter a Partizán Bardejov. „Je to dôležité víťazstvo, tak ako všetky ostatné. Ku každému tréningu a ku každému zápasu nastupujeme so stopercentnou koncentráciou. Verím, že to takto bude pokračovať aj naďalej,“ zaželal si Benkovský, ktorého spolu s trénerom Bohumilom Andrejkom čaká cez týždeň príprava na náročný nedeľňajší zápas na ihrisku rezervy MŠK Žilina. 

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.