Dôležitý triumf v Lipanoch, bič plieskal na konci (+video)

Už tretie víťazstvo v jarnej časti si na konto pripísali futbalisti košickej Lokomotívy. V rámci 22. kola sa zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský predstavili na horúcej pôde v Lipanoch. Po dobrom výkone napokon zdolali húževnatého súpera tesne 1:0.

Úvodnú strelu zápasu vyslal v 3. minúte Adrián Leško, ktorý ale z voleja pálil vedľa domácej brány. V 10. minúte po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval stopér Odevy Štefčák, no taktiež nad Fabiniho svätyňu. V 35. minúte po nedorozumení v rozohrávke nášho tímu mal príležitosť domáci Matej Hovančík, Fabini však mužstvo podržal. Na opačnej strane sa do šance rútil Brazílčan Araújo po priťuknutí od Jana, ani on však v mikrosúboji s brankárom nepochodil. O minútu neskôr skúsil po narážačke s Ivankom Macejom šťastie spoza šestnástky Jano, jeho strela ale letela vysoko nad. V 43. minúte povyzvŕtal obrancov domácich pri postrannej čiare Mihálik, prihral Ivankovi Macejovi, ktorý perfektne našiel Adriána Leška, ten však v obrovskom príležitosti loptu netrafil. Záverečné slovo v prvom polčase mal domáci špílmacher Lukáš Janič, jeho priamy kop ale zlikvidoval pozorný Fabini.

Aj druhý polčas odštartoval v 48. minúte strelou nad bránu Adrián Leško, ktorý mohol navyše otvoriť skóre, keď ho v 51. minúte vysunul Araújo, no nepochodil. V 57. minúte sa pripomenul domáci stopér Ján Dlugoš, jeho razantná strela spoza šestnástky ale skončila mimo brány. Ten istý hráč pohrozil aj v 69. minúte po rohovom kope, situáciu ale na dvakrát vyriešil Fabini. V 74. minúte predviedol pekný futbalový moment Róbert Jano, v šestnástke domácich sa mu podarilo vystreliť z otočky, žiaľ, len do rúk pripraveného brankára Bartoša. V 75. minúte chcel domáceho gólmana z uhla prekvapiť Adrián Leško, vybojoval rohový kop. Tlak modro-bielych sa stupňoval a odmena v podobe gólu napokon prišla v 87. minúte, keď center Lukáša Mihálika prepadol až na zadnú žrď a pre striedajúceho Lukáša Tótha už nebol problém rozvlniť sieť - 0:1!

V samom závere mohli naši chlapci spečatiť víťazstvo, nevyužili však prečíslenie troch proti jednému. Skóre sa teda už nemenilo, Lokomotíva zdolala Lipany na ich pôde tesne 1:0, na konte má už 24 bodov a v tabuľke poskočila na priebežnú trinástu priečku. Najbližšie sa náš tím predstaví v akcii v nedeľu 14. apríla o 19.00 h na pôde „béčka“ MŠK Žilina.

ŠK Odeva Lipany - FC Lokomotíva Košice 0:1 (0:0)
Gól: 87. L. Tóth; ŽK: 11. J. Hovančík, 21. M. Hovančík - 12. Kavka, 20. Jano, 43. Edge, 66. Mihálik; Rozhodovali: Marsal - Kováč, Sluk; Divákov: 710.

Lipany: Bartoš (K) - Kamenec, Dlugoš, Štefčák, Miliutin, - J. Hovančík - M. Hovančík (80. Vysočan), Janič (85. Štroncer), Kraľovič - Vilkovský (56. Poremba), Sládek

FCL: Fabini - Petko, Kavka, Cicman (K), Ilinjo - Mihálik, Edge - Ivanko Macej (60. L. Tóth), Leško (90. Harvila), Araújo (81. Kayque Dos Santos Silva) - Jano