V dohrávke úvodného jarného kola sa predstavíme v Banskej Bystrici

Len štyri dni po zápase v Skalici sa futbalisti košickej Lokomotívy opäť predstavia v akcii. V utorok ich čaká dohrávaný zápas 18. kola II. ligy na pôde Banskej Bystrice. Úvodný duel jarnej časti sa neodohral v pôvodnom termíne kvôli nespôsobilému terénu na Štiavničkách.

Zápas na pôde „vojakov“ sa mal pôvodne hrať v sobotu 9. marca, no ihrisko bolo v tom čase zľadovatelé v dôsledku hokejového Winter Classic. Predstavitelia oboch klubov sa po vzájomnej dohode rozhodli odohrať duel o dva a pol týždňa neskôr. Narozdiel od zvyšných účastníkov II. ligy tak majú Banská Bystrica a Lokomotíva odohratý o jeden zápas menej. 

Stredoslovákom patrí po 19 stretnutiach priebežná 12. priečka v tabuľke, na konte majú 22 bodov a vyrovnané skóre 25:25. V doterajších dvoch jarných vystúpeniach zverenci trénera Stanislava Vargu ani raz neprehrali, no ani nevyhrali. Na ihrisku Žiliny B remizovali po prestrelke 3:3, v sobotu si zasa na domácej pôde podelili body s Komárnom po remíze 2:2. Zaujímavosťou je, že doma sa Banskobystričanom nedarí podľa predstáv, z doterajších deviatich domácich vystúpení trikrát vyhrali, trikrát remizovali a trikrát prehrali. Pred svojimi fanúšikmi teda doposiaľ nazbierali 12 bodov.  

Lokomotíva sa po víkendových zápasoch prepadla na poslednú 16. priečku v tabuľke, v 19 dueloch nazbierali zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský 18 bodov, pričom skóre majú negatívne 20:31. Do jarnej časti vstúpili modro-bieli úspešne, keď v Družstevnej pri Hornáde zdolali Tatran Prešov 2:1, žiaľ, rovnakým výsledkom v piatok podľahli Skalici. Aj na Záhorí ale naši chlapci podali dobrý výkon, od ktorého sa chcú v utorok odpichnúť. Loky v doterajšom priebehu sezóny nastúpila vonku deväťkrát, pričom vyhrala raz, trikrát u súpera remizovala a päťkrát prehrala, nazbierala teda dovedna 6 bodov. 

Novodobá história si pamätá len jeden vzájomný zápas Dukly a Lokomotívy. V jesennej časti aktuálnej sezóny v rámci 3. kola Banská Bystrica vyhrala v Družstevnej pri Hornáde 2:0, v druhom polčase sa o to gólmi postarali Snitka a Ďanovský. Naši chlapci teda majú svojmu najbližšiemu súperovi čo odplácať. Veríme, že v utorok sa im to podarí, a že domov prinesú dobrý výsledok a želané body. Dohrávaný zápas 18. kola II. ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC Lokomotíva Košice je na Štiavničkách na programe v utorok 26. marca o 15.00 h.

LOKY DO TOHO!

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.