Tesná prehra na Záhorí

Druhý zápas jarnej časti II. ligy 2018/2019 futbalistom Lokomotívy Košice výsledkovo nevyšiel podľa predstáv. Na pôde jedného z ašpirantov na postup do Fortuna ligy MFK Skalica modro-bieli po dobrom výkone prehrali tesne 1:2.

Trénerské duo Lokomotívy Andrejko - Benkovský urobilo oproti minulotýždňovému duelu proti Prešovu dve zmeny v zostave. Zraneného Dušana Koleka nahradil na pravom kraji obrannej formácie Miroslav Petko a na poste defenzívneho záložníka nastúpil namiesto Lukáša Mihálika brazílsky legionár Victor Lemos.

Prvú vážnejšiu šancu v stretnutí mali domáci, v 3. minúte zakončoval v pokutovom území Nagy, ale loptu poslal tiesnený našimi stopérmi vysoko nad. Po štvrťhodine vyskúšal pozornosť brankára Junasa Adrián Leško, domáceho gólmana ale neprekonal. O necelé dve minúty na to pálil vysoko nad Róbert Jano. Diváci videli zaujímavý futbal zo strany na stranu, v 19. minúte sa na ofenzívny výlet vydal domáci stopér Milota, po výmene lopty sa k zakončeniu dostal Frimmel, no taktiež prestrelil bránu. Na opačnej strane predviedol krásny prienik Ivanko Macej, na zadnej žrdi hľadal Jana, no ten na center nedosiahol. V 25. minúte nabil na strelu domácemu kapitánovi Opielovi aktívny Tomovič, loptu smerujúcu do vinkla perfektným zákrokom vytesnil brankár Vitor Ferreira. V 32. minúte sa pravdepodobne mal pískať pokutový kop v prospech nášho tímu, keď bol v šestnástke faulovaný Ivanko Macej. Píšťalka rozhodcu ale zostala nemá. O tri minúty neskôr práve Ivanko Macej videl za protesty prvú žltú kartu v stretnutí. Ešte pred polčasovou prestávkou ihrisko opustila asistentka rozhodcu, ktorú kvôli zraneniu musel na čiare nahradiť jej kolega.

Foto

V úvode druhého dejstva mali naši chlapci veľkú príležitosť na skórovanie, keď domáci brankár Junas chytil do rúk malú domov a Loky zahrávala nepriamy kop. Žiaľ, Miroslav Petko azda z deviatich metrov neupratal loptu do siete. V 50. minúte videl po faule druhú žltú kartu v stretnutí Ivanko Macej, ktorý tak automaticky putoval predčasne pod sprchy. Domáci tak hrali 40 minút presilovku o jedného hráča. Napriek oslabeniu naši chlapci bojovali o dobrý výsledok, ale tlak domácich sa stupňoval. V 56. minúte sa po pravej strate vydal na ofenzívny výlet Blažek, v šesnástke našiel Nagya, ktorý mieril len tesne vedľa. V 77. minúte Skaličania otvorili skúre duelu, po centri sa presadil český útočník Haša, ktorý doklepol loptu do siete - 1:0. Prešlo len pár sekúnd a skóre bolo vyrovnané. Lokomotíva poslala center do domácej šestnástky a loptu si za chrbát vlastného brankára stečoval Mášik - 1:1! Keď sa už zdalo, že duel dospeje do remízy, domáci druhýkrát v stretnutí udreli. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa po rohovom kope hlavou presadil Lukáš Hlavatovič - 2:1. Na tesnej prehre Loky už nič nezmenila ani záverečná šanca po perfektnom prieniku striedajúceho Baiana.

Košická Lokomotíva po kvalitnom a obetavom výkone napokon podľahla ambicióznej Skalici najtesnejším rozdielom 1:2, no na Záhorí zanechala dobrý dojem. Šancu na zisk ďalších bodov v jarnej časti budú mať modro-bieli už v utorok 26. marca, keď sa v rámci dohrávky 1. jarného kola predstavia na banskobystrických Štiavničkách proti domácej Dukle.

MFK Skalica - FC Lokomotíva Košice 2:1 (0:0)
Góly: 77. Haša, 88. Hlavatovič - 78. Mášik (vl.); ŽK: 36. Hlavatovič, 44. Popović, 85. Blažek, 90. Kovaľ - 35. Ivano Macej, 42. Harvila, 61. Petko; ČK: 50. Ivanko Macej (po 2. ŽK); Rozhodoval: Marek Mastiš; Divákov: 518.

Skalica: Junas - Popović (72. Mášik), Hlavatovič, Milota, Pospíšil (63. Kovaľ), Opiela (K), Blažek, Tomovič (90. Matić), Frimmel, Nagy, Haša

FCL: Ferreira - Petko, Ilinjo, Cicman (K), Lucas - Harvila, Lemos (66. Mihálik) - Ivanko Macej, Leško (57. Tóth), Araujo De Oliveira (80. Baiano) - Jano