Michal Beli strávi jar na hosťovaní v tretej lige

Len pár dní pred štartom jarnej časti III. ligy Východ vystužil rady nováčika AŠK Maria Huta druhý hráč z košickej Lokomotívy. Po Artemovi Bardetskom bude v klube, ktorý bude svoje domáce zápasy hrávať v Spišských Vlachoch, na jar hosťovať i útočník Michal Beli.

Dvadsaťročný útočník síce odštartoval zimnú prípravu s A-tímom, no do užšej zostavy trénerského dua Andrejko - Benkovský sa neprebojoval. Aj preto sa rozhodol na najbližšie mesiace zmeniť pôsobisko a nabrať skúsenosti v tretej lige. 

„Po príchode nového vedenia prišlo do klubu veľa hráčov, čím sa výrazne zvýšila konkurencia na každom poste. Nepodarilo sa mi vybojovať si miesto v A-tíme, preto som sa rozhodol pre hosťovanie do konca sezóny v AŠK Mária Huta,“ prezradil Beli, pre ktorého bude jarná časť výzvou. Svojmu novému tímu chce dopomôcť k záchrane v súťaži: „Tretiu ligu som ešte nehral, no sú tam kvalitné tímy ako Vranov nad Topľou či FC Košice. Teším sa na zápasy. Dúfam, že mužstvu pomôžem výkonmi a hlavne nejakými gólmi.“

Dvadsaťročný mladík sa okrem futbalu venuje i štúdiu, minulý rok v júni ho prijali na Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach. „Prijímacie skúšky boli veľmi náročné, o to viac ma potešilo, že som bol prijatý na oba odbory, všeobecné aj zubné lekárstvo. Rozhodol som sa pre štúdium v odbore zubné lekárske. Zimný semester mám úspešne za sebou, teraz ma popri futbale čaká náročný letný semester. Štúdium ma veľmi baví, som rád, že som sa rozhodol správne,“ dodal budúci lekár Michal Beli. 

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.