Starší dorastenci majú za sebou pestrú zimnú prípravu

Cez víkend odštartuje jarná časť aj pre našich najstarších mládežníkov. Starší dorastenci U19 pod vedením trénera Dušana Cinu v sobotu na domácej pôde privítajú Partizán Bardejov. Po jeseni im patrí priebežná tretia priečka v tabuľke nadstavbovej časti o postup. 

Viacerí hráči zo staršieho dorastu sa počas zimy predstavili v zápasoch Krajskej futbalovej ligy v drese našej seniorskej rezervy. Okrem toho odohrali starší dorastenci sedem prípravných zápasov. Na úvod zdolali „sedemnástku“ maďarského Mezökövesdu 3:1, následne podľahli prešovskému Tatranu 0:2 a vyhrali nad rovesníkmi z KAC Košice vysoko 6:0. Spestrením bolo kvalitné zimné sústredenie v Poľsku, kde zverenci trénera Cinu podľahlu Ruchu Chórzow 0:9, rezerve Zaglebie Sosnowiec 1:3 a rovesníkom z Cracovie Krakow 1:3. Na záver zimnej prípravy naši starší dorastenci prehrali s A-tímom FK Čaňa 2:4.

„Odohrali sme viacero kvalitných prípravných zápasov s rozličnými súpermi. Mnohé konfrontácie nám dali zabrať, či už po taktickej, alebo kondičnej stránke, no splnili svoj účel. Výsledky v príprave nepovažujem za smerodajné. Zamerali sme sa hlavne na naše slabé stránky, pozmenili sme systém hry, s ktorým chceme vyrukovať do jarnej časti. Teší ma, že viacerí hráči boli aktívne zapájaní do zápasov seniorsky rezervy. Cieľom do jarnej časti je dobre reprezentovať klub, neustále zvyšovať potenciál hráčov, zlepšiť herný prejav a zvýšiť herný výkon družstva, čo môže priniesť i želané výsledky,“ okomentoval Dušan Cina.

Súpiska starších dorastencov U19 pred štartom jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto
 
 
Tabuľka 2. ligy starších dorastencov U19, nadstavbová časť o postup 2018/2019:
Foto

Program zápasov starších dorastencov U19 v jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.