Kavka po príchode do Loky: Zavážili ambície klubu

Azda najvýraznejšou posilou košickej Lokomotívy sa v zimnom prestupovom období stal skúsený stopér Peter Kavka. Odchovanec košického futbalu strávil ostatné dva roky v prvoligových Michalovciach, a hoci netajil, že by rád zamieril aj do zahraničia, napokon si na seba v jarnej časti bude obliekať modro-biely dres.

Dvadsaťosemročný obranca bol dlhšiu dobu v hľadáčiku Lokomotívy, nechcel sa však unáhliť a všetky možnosti na zimný transfer poctivo zvážil. Napokon si podal ruky s predstaviteľmi Loky. „V kontakte sme boli už dosť dlho. Zvažoval som ponuku z Lokomotívy, no tiež iné možnosti. Napokon sme sa ale s klubom dohodli na spolupráci do leta,“ prezradil dobre stavaný zadák, ktorý nevylučuje možnosť, že v našom klube bude pôsobiť i po skončení polročného hosťovania: „Cieľ je jednoznačný, chceme sa zachrániť v druhej lige. Od toho sa bude odvíjať všetko ďalšie. Boli mi predostrené ambície klubu. Ak budem cítiť, že to ide naozaj správnym smerom, tak nehovorím ‘nie’. Teraz je ale dôležité sústrediť sa na prítomnosť.“

Zaujímavosťou je, že v minulosti v Lokomotíve pôsobil aj Petrov mladší brat Adam, ktorého, žiaľ, pribrzdili zranenia a kariéru musel nútene ukončiť. Odvtedy sa ale v klube prakticky všetko zmenilo. „Príchodom nového majiteľa do Lokomotívy sa ambície klubu zvýšili, aj preto som prikývol na ponuku. Pravdupovediac, chcel som si vyskúšať pôsobenie niekde ďalej od rodného mesta, no teraz som tu a už sa sústredím len na to, aby som klubu pomohol,“ dodal „Kava“, ako znie jeho prezývka. V tíme stretol i viacero známych tvárí. „Nejdem do neznámeho prostredia, poznám sa takmer so všetkými slovenskými hráčmi v mužstve, zvlášť s Robom Cicmanom, Dušanom Kolekom či s Robom Janom,“ uzavrela čerstvá akvizícia Lokomotívy. 

Foto: MFK Zemplín Michalovce

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.