Predstavujeme nové posily: Jesse Edge a Peter Kavka

Zaujímavé posily sa uplynulý týždeň podarilo získať košickej Lokomotíve. Modro-bieli výrazne vystužili zadné rady. Na hosťovanie do konca sezóny prišli do tímu Jesse Edge a Peter Kavka.

„V ostatných týždňoch sme netajili, že pracujeme na príchode nových hráčov. Hľadali sme predovšetkým hráčov na posilnenie stopérskeho postu. Nakoniec sa nám podarilo priviesť dvojicu Jesse Edge a Peter Kavka,“ prezradil asistent trénera Ľuboš Benkovský.

Jesse Edge

Dvadsaťštyriročný defenzívny univerzál Jesse Marshall Thompson Edge sa narodil na Novom Zélande, no má aj britský pas. S futbalom začínal v Meville United, prvé profesionálne kroky robil vo WaiBOP United. Prvý kontakt s európskym futbalom získal v sezóne 2014/2015, keď pôsobil v talianskej Vicenze Calcio. Následne sa vrátil do rodnej krajiny, kde si na seba obliekal dres najslávnejšieho domáceho klubu Auckland City FC, no v sezóne 2016/2017 sa opäť vrátil na starý kontinent. Na spolupráci sa dohodol s českým klubom FC Písek. V nasledujúcej sezóne pôsobil v holandskom Achilles ’29. Niekdajší mládežnícky reprezentant Nového Zélandu sa po skončení zmluvy v krajine tulipánov dohodol v lete 2018 s prvoligovou Podbrezovou, za ktorú na jeseň odohral šesť zápasov. Do Lokomotívy prichádza na hosťovanie do konca sezóny.

„Do prípravy sa zapojil minulý týždeň, odtrénoval dva tréningy pred piatkovým zápasom proti Prešovu, počas ktorého sedel na lavičke. Potrebuje ešte minimálne týždeň, aby sa oboznámil s našim spôsobom hry. Je to mladý hráč so skúsenosťami z viacerých európskych krajín, technicky dobre vybavený futbalista, dobre číta hru a je silný v hlavičkovaní. Dôležité bude, aby dobre zapadol do kádra,“ vyjadril sa na margo jednej z dvojice posíl Ľuboš Benkovský. Tréneri môžu Edgea využiť na stopérskom poste, ale i na pozícii defenzívneho záložníka. 

Peter Kavka

Ďalšou posilou do defenzívy je skúsený stopér Peter Kavka. Dvadsaťosemročný obranca je odchovancom košického futbalu, do sezóny 2015/2016 si na seba obliekal dres MFK Košice. Následne odišiel do druhej českej ligy, necelé dve sezóny pôsobil vo Vlašime. V januári 2017 sa vrátil späť na Slovensko, keď sa dohodol na spolupráci s prvoligovými Michalovcami. Na Zemplíne strávil dva roky, odohral 52 zápasov, v ktorých strelil 2 góly. Svojimi výkonmi sa zaradil medzi najlepších stopérov vo Fortuna lige. Po skončení jesennej časti aktuálnej sezóny sa s Michalovcami nedohodol na predĺžení zmluvy, a tak si hľadal nový angažmán. Do Lokomotívy taktiež prichádza na polročné hosťovanie do konca sezóny. 

„Som rád, že stopérsky post vystužil skúsený Peter Kavka, ktorý má bohaté skúsenosti. Veríme, že obaja hráči sa čo najrýchlejšie oboznámia s našim herným systémom a filozofiou, a že aj vďaka nim vyskladáme ešte silnejšiu zostavu a zachránime sa v súťaži,“ dodal Benkovský. Peter Kavka sa do tréningového procesu zapojí v najbližších dňoch.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.