Mladších dorastencov čaká náročná jar, Hajduk: Nič nepodceníme

Pod vedením trénerov Jozefa Hajduka a Dušana Vitkovského sa v zime pripravovali i mladší dorastenci U17 a U16. Dovedna 34 hráčov odohralo 12 kvalitných prípravných zápasov.

„Sedemnástka“ Loky bude na jar bojovať v nadstavbovej časti o víťaza II. ligy mladšieho dorastu Východ. Po jesennej časti patrí modro-bielym prvá priečka v tabuľke, o dva body pred Bardejovom. Práve Partizán bude v sobotu prvým súperom Lokomotívy v jarnej časti. „Šestnástka“ odštartuje jarnú časť o týždeň neskôr, 30. marca sa predstaví na pôde poslednej Drnavy. Zverenci trénera Vitkovského pôsobia v III. lige staršieho dorastu U19, v konkurencii starších protihráčov im v tabuľke patrí predposledná 13. priečka.

Zimná príprava odštartovala 9. januára s 31 hráčmi do poľa a 3 brankármi. Tréningový proces prebiehal na UT Užhorodská a v telocvični na ZŠ Považská a Škultétyho. Nechýbala ani regenerácia vo wellnesse. V príprave pomerne často dochádzalo k rotáciám hráčov medzi výbermi U17 a U16, zostavy pre jarnú časť sa už ale vykryštalizovali. 

V rámci prípravy odohrali mladší dorastenci 12 zápasov proti domácim i zahraničným súeperom. Mali možnosť nahliadnuť do špičkových podmienok infraštruktúry klubov ako Újpešť, Chorzów, Sosnowiec či Cracovia Krakov. „Po hernej stránke bolo zaujímavé sledovať, ako chlapci dokážu reagovať na rozdielny spôsob hry zahraničných celkov. Dôležité bude, aby si chlapci z týchto zápasov zobrali čo najviac a aby to dokázali zužitkovať nielen na jar, ale i v budúcnosti,“ okomentoval tréner Jozef Hajduk, ktorý má so „sedemnástkou“ vysoké ambície: „Čaká nás náročná jar, v ktorej chceme byť úspešní. Tomu podliehala aj zimná príprava. Nič nepodceníme, hoci futbal býva nevyspytateľný a stať sa môže všeličo. Pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia, verím, že môžeme byť úspešní. Rozhodne prístup hráčov a tímová súdržnosť.“

Súpiska mladších dorastencov U17 pred štartom jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

Tabuľka 2. ligy mladších dorastencov U17, nadstavbová časť o víťaza 2018/2019:

Foto

Program zápasov mladších dorastencov U17 v jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

Súpiska mladších dorastencov U16 pred štartom jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

Tabuľka 3. ligy SD U19 KG VsFZ 2018/2019, v ktorej pôsobia mladší dorastenci U16:

Foto

Program zápasov mladších dorastencov U16 v jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.