Jarnú časť odštartujeme derby zápasom proti Prešovu

Dočkali sme sa. Po tom, ako sa kvôli nespôsobilému terénu na banskobystrických Štiavničkách odložil duel úvodného kola jarnej časti II. ligy medzi domácou Duklou a Lokomotívou, čaká košický celok prvý súťažný zápas v novom kalendárnom roku až tento piatok. V Družstevnej pri Hornáde modro-bieli prívitajú ďalší tradičný klub 1. FC Tatran Prešov.

Loky sa na úvodný zápas jari naladila víťazstvom 1:0 v prípravnom stretnutí proti Rimavskej Sobote, Prešov v prvom jarnom kole „doma“ v Stropkove podľahol favorizovanému Popradu 1:3. „Je to určite pre nás malá výhoda, keďže sme videli Prešov v akcii, mohli sme si rozanalyzovať jeho hru. Tréner tam zostal ten istý, herný prejav sa teda nezmenil. Každopádne, zmenil sa káder, prišli noví hráči, nové individuality. Naším cieľom je uspieť, spravíme maximum pre víťazstvo,“ ubezpečil fanúšikov tréner Ľuboš Benkovský.

Nálada v našom tíme je výborná, hráči sa už nevedia dočkať prvého súťažného stretnutia v novom kalendárom roku. „Príprava na zápas prebieha podľa plánu, zostava sa už kryštalizuje. Tvrdo pracujeme, hráči sú sústredení, snažíme sa doladiť posledné detaily. Koncentrácia na zápas je stopercentná. Máme pomerne široký káder, všetci chlapci sú zdraví. Je cítiť, že každý chce hrať, každý robí maximum pre to, aby nastúpil,“ pochvaľuje si Benkovský, ktorý naďalej spolupracuje v tandeme s Bohumilom Andrejkom.

Foto

V tíme Tatrana Prešov v zime nastalo množstvo zmien, v kádri nezostal kameň na kameni. Napriek tomu v 18. kole Šarišania dokázali potrápiť ambiciózny Poprad, keď po góle Špilára vyhrali prvý polčas. Favorit ale v druhom dejstve troma gólmi skóre otočil. 

Prešov má po 18 zápasoch na konte 19 bodov a v tabuľke figuruje tesne nad pásmom zostupu na 12. priečke, s vyrovnaným skóre 22:22. Lokomotíva odohrala o jeden zápas menej, v 17 dueloch získala 15 bodov pri skóre 17:28 a pred 19. kolom je v tabuľke na predposlednej 15. pozícii. 

V druhej lige sme s Prešovom odohrali za posledných päť rokov päť zápasov, ani raz sme pritom tohto súpera nezdolali. Ešte 27. septembra 2014 Šarišania na domácej pôde vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0, následne sa v Družstevnej pri Hornáde dvakrát zrodila identická remíza 1:1 a raz sme v Prešove remizovali 0:0. Ostatný vzájomný zápas vyšiel lepšie zverencom trénera Antona Mišovca, ktorí v Stropkove 11. augusta vyhrali vysoko 5:1. Jeden z gólov Tatrana strelil i Adrián Leško, naša zimná akvizícia. Za Loky sa presadil Dušan Kolek.

Veríme, že zlú bilanciu s Prešovčanmi sa nám podarí aspoň mierne vylepšiť už tento piatok v 19. kole II. ligy 2018/2019. Hráči na to ale budú potrebovať i mohutnú podporu od fanúšikov. Preto neváhajte a príďte si v piatok 15. marca od 14.30 h vychutnať súboj dvoch tradičných klubov na štadión do Družstevnej. Tešíme sa na vás.

LOKY DO TOHO!

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.