Cieľom U15 dobré výsledky i kvalitný herný prejav

Vôbec prvý zápas v jarnej časti odohrajú spomedzi všetkých našich mládežníkov starší žiaci do 15 rokov, v sobotu o 10.00 h si v náročnom domácom stretnutí zmerajú sily s rovesníkmi z Bardejova. Zimnú prípravu „pätnástky“ priblížil tréner Milan Miklušičák.

Družstvo odohralo počas zimy osem zápasov proti kvalitným súperom, pričom prehralo len raz v Stropkove. Za zmienku stojí remízová prestrelka v maďarskom Újpesti (6:6) či taktiež nerozhodný výsledok (2:2) s o dva roky staršími hráčmi Rožňavy. Okrem toho sa výber U15 zúčastnil aj halového turnaja v Cegléde, kde obhájil minuloročné druhé miesto. 

Káder tímu sa nezmenil, pribudla do neho dvojica hráčov. Z Prakoviec prišiel stredopoliar Mário Ferenc a z hosťovania v Košickej Novej Vsi sa vrátil krajný bek Martin Lukčo. Najtalentovanejší hráči z tímu by na jar mohli naskočiť i do niekoľkých zápasov mladšieho dorastu. Po skončení sezóny absolvujú starší žiaci svoj posledný žiacky turnaj, keď sa predstavia na kvalitnom turnaji Gallini Cup v Budapešti. 

„Zimnú prípravu hodnotím pozitívne, chalani poctivo trénovali. Tréningový proces prebiehal trikrát týždenne na umelej tráve a jedenkrát na ZŠ Požiarnická. Teší ma, že štyria talentovaní hráči takmer dva mesiace trénovali s mladšími dorastencami, s ktorými odohrali i kvalitné zápasy. Veľmi dôležité je, že v zápasoch sme mali svoj herný prejav, ktorý chceme ďalej budovať a stavať na ňom. Cieľom je neustále sa zlepšovať, nadviazať na výkony z jesene a pokračovať v nastolenom trende. Chceme dať príležitosť viacerým chlapcom, no zároveň sa pobijeme o čo najlepšie umiestnenie. Samozrejme, platí, že dôležitejší než výsledky je herný prejav a napredovanie chalanov. Keď budeme pracovať poctivo a zodpovedne, výsledok sa dostaví,“ nechal sa počuť tréner starších žiakov U15 Milan Miklušičák.

Súpiska starších žiakov U15 pred štartom jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

 

Tabuľka 1. ligy starších žiakov U15, nadstavbová časť o umiestnenie 2018/2019:

Foto

Program zápasov starších žiakov U15 v jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.