Starší žiaci U14 sú po dlhej zime pripravení na jarnú časť

Ako prví z mládežníckych družstiev Lokomotívy budú v jarnej časti v akcii starší žiaci. Oba naše výbery U15 i U14 sa na jar predstavia v I. lige Východ v nadstavbovej časti o umiestnenie. „Štrnástka“ do nadstavby vstupuje s jedenástimi bodmi z piateho miesta.

Zverenci trénera Štefana Dobócziho majú za sebou dlhú a kvalitnú zimnú prípravu. Ešte v januári sa zúčastnili halového turnaja v maďarskom Cigánde, kde si zmerali sily s maďarskými prvoligovými a druholigovými družstvami. V úvodnom prípavnom stretnutí zdolali Janočkovu akadémiu (4:2), následne podľahli „pätnástke“ Benecolu (0:2).

Vo februári naša „štrnástka“ vycestovala na prípravný zápas do Bardejova, prestrelka s Partizánom sa skončila našou tesnou prehrou (4:5). Avizovaný prípravný duel v maďarskom Balmazújvárosi sa kvôli veľkej maródke v našom tábore neuskutočnil.

V marci starší žiaci do 14 rokov odohrali tri prípravné zápasy. V Stropkove prehrali vysoko 1:6, následne remizovali s o rok starším výberom Rožňavy (1:1) a v generálke pred štartom jarnej časti sa rozišli zmierlivo s ukrajinským družstvom FC Minaj (2:2). 

„Zimnú prípravu hodnotím veľmi pozitívne, máme za sebou množstvo tréningových jednotiek a prípravných zápasov s domácimi i zahraničnými súpermi. Káder sa príliš nezmenil, pribudli doňho dvaja brankári. V tejto vekovej kategórii je dôležité, aby chlapci nazbierali čo najviac skúseností a napredovali vo svojej futbalovej kariére. Našim cieľom zostáva výchova hráčov pre vyššie kategórie, regionálne výbery, reprezentáciu a časom aj pre naše seniorské A-mužstvo,“ zhodnotil uplynulé mesiace a načrtol plány do jarnej časti tréner starších žiakov U14 Štefan Dobóczi.

 

Súpiska starších žiakov U14 pred štartom jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto
 
 
Tabuľka 1. ligy starších žiakov U14, nadstavbová časť o umiestnenie 2018/2019:
Foto

 

Program zápasov starších žiakov U14 v jarnej časti sezóny 2018/2019:

Foto

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.