V záverečnom prípravnom zápase víťazstvo nad Rimavskou Sobotou

V sobotu  9. marca absolvovali futbalisti košickej Lokomotívy generálku pred štartom jarnej časti. Vynahradili si tak odložený zápas úvodného kola jarnej časti v Banskej Bystrici, ktorý sa kvôli nespôsobilému terénu na Štiavničkách odohrá až v utorok 26. marca. Modro-bieli v ďalšom prípravnom stretnutí zdolali treťoligovú Rimavskú Sobotu tesne 1:0.

Zápas sa hral na prírodnom trávniku v obci Veľký Blh neďaleko Rimavskej Soboty, no duel výrazne ovplyvnil nekvalitný terén a v úvodnej polhodine i silný vietor, ktorý fúkal práve proti našim hráčom. Paradoxne, aj proti vetru sa Lokomotíve podarilo gólovo udrieť, keď sa po prihrávke od Dušana Koleka presadil v 21. minúte agilný krídelník Baiano, ktorý gól oslávil efektným saltom. Vzrastom nízkemu Brazílčanovi presný zásah dodal guráž. O pätnásť minút z dobrej pozície mieril tesne vedľa, v 40. minúte zasa po centri Ivanka-Maceja hlavičkoval taktiež len pár decimetrov mimo domácej brány. Úvodné dejstvo uzavrel utešenou strelou Ivanko-Macej, skvelý zákrok predviedol gólman Rimavskej Soboty.

V druhom polčase sa do prvej šance dostali domáci, ich ojedinelý pokus ale nemal gólové parametre. Lokomotíva mala aj po zmene strán hernú prevahu, v 56. minúte mohol navýšiť skóre Ivanko-Macej, jeho strela z uhla skončila nad bránou. Po hodine hry pekným centrom našiel Araúja krajný bek William Lucas, brazílsky útočník ale neupratal loptu do siete. V záverečnej desaťminútovke ešte zaujal priamy kop Adriána Leška, ktorý taktiež skončil tesne nad bránou, a hlavička Róberta Cicmana po rohu Williama. Skóre sa však už nezmenilo.

Loky si v príprave pripísala na svoje kontro tretie víťazstvo. Rimavskú Sobotu a Spišskú Novú Ves sme zdolali zhodne 1:0, v Snine sme vyhrali 2:0, v úvodnom prípravnom stretnutí sme remizovali v Cegléde 2:2 a s Kechnecom sme sa taktiež rozišli zmierlivo 1:1. Úvodný zápas v jarnej časti II. ligy odohrajú zverenci trénerského tandemu Andrejko - Benkovský v piatok o 14.30 h doma v Družstevnej pri Hornáde proti Tatranu Prešov.

MŠK Rimavská Sobota - FC Lokomotíva Košice 0:1 (0:1)
Gól: 21. Baiano

Zostava FCL: Vitor Ferreira (30. Fabini) - Kolek (58. Petko), Ilinjo, Cicman, William Lucas - L. Mihálik (65. Lemos), Harvila, A. Leško - Ivanko-Macej, Henrique Araújo, Damaceno Baiano (58. L. Tóth)