Lokomotíva zakladá dievčenské družstvo, pridaj sa k nám!

Ďalšia novinka v tábore FC Lokomotíva Košice. Náš klub oficiálne založil dievčenské družstvo. Žiačky do 15 rokov budú od novej sezóny pôsobiť v II. lige Východ, v ktorej je momentálne šesť účastníkov. Na jar sa bude dievčenský káder tvoriť a formovať, šancu stať sa hráčkami Loky má ktorékoľvek futbaluchtivé dievča.

Myšlienka založiť dievčenský tím tu bola už dlhšiu dobu, no až teraz sa podarilo dotiahnuť všetky formality do zdarného konca. „Chceme v klube spropagovať aj dievčenský futbal, doteraz sme takéto družstvo nemali. Začneme od najnižšej žiackej kategórie. Tím bude zložený z dievčat od 12 do 15 rokov,“ priblížil mládežnícky tréner Milan Miklušičák, ktorý bude spolu s Lukášom Maliňákom družstvu v začiatoch nápomocný.

Trénerkou tímu bude Zuzana Illyésová, učiteľka telesnej výchovy na ŽS Požiarnická, ktorá má tiež licenciu pre futbal. Dievčatá budú pod jej vedením na jar trénovať jeden až dvakrát do týždňa, od novej sezóny by ale mali mať podobný program ako chlapci. „Zatiaľ máme v kádri len dievčatá zo ZŠ Požiarnická. Rozbehneme sa v miernejšom tempe, no od novej sezóny by už dievčatá mali mať na škole doobednajšiu športovú prípravu, rovnako ako chlapci, a k tomu poobednajšie tréningové jednotky v klube. Zo začiatku to, samozrejme, nebude jednoduché, no máme čas na to, aby sme všetko dali dokopy a pripravili sa na štart súťaže,“ dodal Milan Miklušičák.

Káder dievčenského tímu nie je uzavretý, pripojiť sa môže ktorékoľvek dievča, ktoré baví futbal a chce si vyskúšať pôsobenie v Lokomotíve Košice. „Pozývame všetky dievčatá, ktoré by chceli hrať futbal, aby prišli medzi nás a stali sa súčasťou Loky,“ odkázal Miklušičák.

V prípade, že máte záujem vyskúšať si tréningy s našimi dievčatami, alebo sa stať súčasťou Lokomotívy, kontaktuje našich trénerov, ktorí vám radi poskytnú viac informácií. Tešíme sa na vás!

Kontaktné osoby:
Mgr. Zuzana Illyésová
tel. č.: +421 907 772 418

Milan Miklušičák
tel. č.: +421 944 589 366

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.