Jarnú časť odštartujeme neskôr, zápas v Banskej Bystrici sa odložil

Jarná časť druholigovej sezóny 2018/2019 odštartuje pre Lokomotívu Košice o týždeň neskôr. Naplnili sa totiž obavy z aktuálneho stavu ihriska na banskobystrických Štiavničkách. Terén po hokejovom Winter Classic stále nie je v dobrej kondícii, čo neumožňuje v sobotu 9. marca odohrať plánované úvodné jarné kolo. Zápas 18. kola sa preložil na utorok 26. marec o 15.00 h.

Riadiaci orgán II. ligy schválil dohodu klubov o preložení stretnutia z dôvodu nesposobilého terénu. „Fanúšikom sa ospravedlňujeme, no máme za to, že ospravedlniť by sa mal niekto iný,“ píše sa v oficiálnom stanovisku predstaviteľov Dukly Banská Bystrica. 

Zmena programu zasiahla do plánov nášho tímu. Loky odohrá prvý jarný zápas až v piatok 15. marca doma proti Tatranu Prešov. „Cez týždeň sme sa pripravovali na sobotňajší zápas, no ten sa preložil. Budeme sa snažiť narýchlo nájsť súpera a odohrať prípravný duel, je to v štádiu riešenia. Ďalej pokračujeme v príprave, s tým, že prvý zápas jarnej časti odohráme o týždeň neskôr proti Prešovu,“ okomentoval vzniknutú situáciu tréner Ľuboš Benkovský.

Nevýhodou zmeny programu je nahustenie zápasového kalendára, keďže Dukle a Lokomotíve pribudne tzv. anglický týždeň. „Bude to náročnejšie, no ja verím, že to zvládneme. Máme dosť široký káder, dúfam, že chalani budú zdraví. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, program poznáme. Musíme sa sústrediť na to, aby sme to zvládli po mentálnej i kondičnej stránke,“ dodal Benkovský.

Jarná časť II. ligy odštartuje už v piatok 8. marca, v Dubnici sa o 15.00 h predstaví rezerva MŠK Žilina.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.