Sústredenie v Katowiciach splnilo účel, Cina: Chlapci sa zlepšujú a chcú pracovať (+foto)

Dorastenci košickej Lokomotívy majú za sebou kvalitné herné sústredenie v Poľsku. Zápasy proti špičkovým tímom nastavili našim družstvám zrkadlo a odhalili, na čom všetkom ešte musíme popracovať a čo zlepšiť.

Na sústredenie v Katowiciach odcestovali dorastenecké výbery do 17 a do 19 rokov. Výsledkovo sa im síce nedarilo, no napriek tomu sústredenie splnilo svoj účel. Okrem troch náročných zápasov naši mladíci absolvovali regeneračný deň v športovo-relaxačnom zariadení Aquadrom, prešli sa Katowicami a navštívili derby zápas poľskej Ekstraklasy medzi Górnikom Zabrze a Zaglebie Sosnowiec.

„Sústredenie nám dalo veľmi veľa. Ešte viac sa utužil kolektív, odohrali sme kvalitné zápasy, ktoré nás otestovali a nastavili nám zrkadlo. Pre mňa je podstatné, že chlapci sa každým jedným zápasom zlepšujú a chcú na sebe pracovať,“ zhodnotil tréner staršieho dorastu Dušan Cina.

Ruch Chorźow U19 - FC Lokomotíva Košice U19 9:0 (7:0)

Zostava FCL: Knap, Jokeľ (Vaško), Griglák, Polák (Grega), Kriška (Godina), Tomášek, Škvarek, Fedák (Filák), Béreš (Bočkaj), Červený, Šemrák (Antoži)

„Rýchly vstup do zápasu zo strany domácich nás vytrhol z druholigovej reality do dimenzie poľského tvrdého a priamočiareho futbalu. Prvý polčas sme herne a takticky nezvládli a prehrali sme ho vysoko 0:7. Po viacerých zmenách v zostave sme sa postupne dostávali do zápasu a v druhom polčase sme inkasovali už len dvakrát. Napriek vysokej prehre hodnotím tento zápas pozitívne, lebo nám v mnohých aspektoch otvoril oči,“ zhodnotil Dušan Cina.

Zaglebie Sosnowiec "B" - FC Lokomotíva Košice U19 3:1 (2:1)
Gól FCL: Béreš

Zostava FCL: Knap, Škvarek, Griglák, Godina, Vaško, Tomášek, Filák (Bočkaj), Grega (Šemrák), Béreš (Fedák), Kriška (Polák), Červený

„Zápas sa odohral na prírodnom trávniku veľkých rozmerov. Začiatkom prvého polčasu sme sa spoločne so súperom snažili vysporiadať so zamrznutým terénom, no neskôr sa hra rozbehla. Domáci nás tlačili kolmými akciami, ktoré striedali naše sporadické protiútoky z ktorých padol náš jediný gól po koncovke Béreša. Aj napriek trom inkasovaným gólom (z toho jeden vlastný) musím vyzdvihnúť hru v obrannej fáze, nasadenie a bojovnosť všetkých hráčov. Je potrebné tiež povedať, že v zostave domácich nastúpila väčšina hráčov ročníkovo starších, keďže išlo o rezervu seniorského tímu. S týmto zápasom som spokojný, pretože sme dokázali za jeden deň zlepšiť náš výkon o 180 stupňov a odohrať výborný zápas, čo sa týka prípravy na ligové stretnutia,“ okomentoval druhý duel Dušan Cina.

Cracovia Krakow U19 - FC Lokomotíva Košice U19 3:1 (2:0)
Gól FCL: Červený

Zostava FCL: Knap, Škvarek, Griglák, Godina, Vaško (Antoži), Tomášek, Grega(Fedák),Filák, Kriška (Jokeľ), Červený, Šemrák (Polák)

„Zápas sa odohral na UT v tréningovom centre Cracovie, čo nám vyhovovalo a od začiatku stretnutia sme so súperom, ktorý hrozil najmä individuálnymi prienikmi s rotáciami a nabiehaním hráčov, držali krok. Prvý polčas bol herne vyrovnaný, no súper strelil dva góly po finálnych prihrávkach z krajných vertikál. V druhom polčase sme sa herne zlepšili, tvrdo dostupovali k súperovi, a to nám prinieslo prvý gól Červeného. Strelený gól nás ako keby viac nabudil a vytvárali sme si viacero sľubne sa rozvíjajúcich útokov, z ktorých sme mali tri gólové šance a jeden neodpískaný pokutový kop, ktorý sme si márne pýtali. Zápas dostával náboj aj vďaka súbojom hráčov, kde bolo vidieť, že nikto nikoho nešetril. Keď sme inkasovali  tretí gól, neprestali sme hrať a bojovali do poslednej minúty. Celkovo sme odohrali veľmi dobrý zápas, ktorému ale chýbali dôležité góly z našej strany,“ uzavrel Dušan Cina.