KFL: Prvý trojbodový zápis po víťazstve nad Budimírom

V treťom zápase Krajskej futbalovej ligy nastúpila rezerva košickej Lokomotívy na umelej tráve v Moldave nad Bodvou proti konkurentovi z piatej ligy Družstevníku Budimír. Naši chlapci potvrdili úlohu favorita a po výsledku 3:1 sa radujú z prvého víťazstva v tejto novovytvorenej súťaži.

Úvodné dejstvo vyhrala Lokomotíva tesne 1:0, do čierneho sa v 17. minúte trafil Beli. Po zmene strán krásnou strelou do šibenice zvýšil na 2:0 Cina. O tri minúty neskôr síce znížil Surgent, no Lokomotívu opäť poslal do dvojgólového vedenia Červený. V záverečnej desaťminútovke ešte rozhodcovia neuznali nášmu tímu dva góly pre údajné ofsajdy. 

„Zápas bol zbytočne nervózny, vzhľadom na to, že išlo o prípravný duel. To je jediné negatívum. Na druhej strane, pozitívom je naše víťazstvo a fakt, že opäť dostal šancu ďalší dorastenec Škvarek, ktorý na pravej strane obrany príjemne prekvapil. Krásnym gólom sa prezentoval Dušan Cina. Sme spokojní s výkonom celého tímu. Víťazstvo je zaslúžené, boli sme lepší, kombinačnejší, rýchlejší a futbalovejší. Súper hrozil len zo štandardiek, jediný gól strelil po rohovom kope. Zápas splnil svoj účel, hráči z rezervy a z dorastu si na seba čoraz viac zvykajú a prehlbujú medzi sebou vzťahy,“ pochvaľuje si manažér B-tímu Róbert Köver, ktorého cez týždeň čaká znovu skladanie zostavy na atraktívny zápas 5. kola Krajskej futbalovej ligy proti Košickej Novej Vsi: „Káder skladáme prakticky celý týždeň, a to podľa aktuálneho zdravotného stavu a programu dorasteneckých družstiev. Z A-tímu momentálne nezapájame do rezervy žiadneho hráča okrem Miša Beliho.“

Štvrtý zápas v skupine Moldava 1 odohrá „béčko“ Lokomotívy v sobotu 9. februára proti FK Košická Nová Ves, teda priamemu súperovi z V. ligy, s ktorým naša rezerva bojuje o postup do vyššej súťaže. Duel bude mať výkop o 10.00 h.

FC Lokomotíva Košice B - TJ Družstevník Budimír 3:1 (1:0)
Góly: 17. Beli, 61. Cina, 67. Červený - 64. Surgent; ŽK: 32. Tomasch (Budimír); Rozhodoval: M. Fotta.

Zostava FCL: Dluhoš (46. Knap) - Škvarek, Tomašiak, Cina, Jakubčin (46. Béreš) - Červený, Sejna (20. Polák), Šuca, Beli, Fiľák - Fedák

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.