Gólové hody v Budapešti. Starší žiaci remizovali, mladší dorastenci prehrali

Kvalitnú hernú previerku v piatok 1. februára absolvovali výbery košickej Lokomotívy do 15 a 17 rokov. V Budapešti si zmerali sily s rovesníkmi z Újpesti TE. Viac sa darilo starším žiakom.

„Pätnástka“ pod vedením trénera Milana Miklušičáka remizovala s domácim tímom po šialenej dvanásťgólovej prestrelke 6:6. „V krásnom komplexe, v ktorom sa nachádza sedem ihrísk s rôznymi povrchmi, sme odohrali veľmi kvalitný zápas. Lepšie doň vstúpili domáci, ktorí sa ujali vedenia. Postupne sa hra vyrovnala, hralo sa tvrdo a v rýchlom tempe. Po polčase sme viedli 4:2. Nevyšiel nám však ani úvod druhého dejstva a za päť minút bolo vyrovnané. Opäť sme sa však oklepali a dostali sme sa do vedenia 5:4. Domáci sa nevzdali, tesne pred koncom obrátili skóre vo svoj prospech. Posledné slovo sme ale mali my, keď Üvegeš z tridsiatich metrov parádne rozvlnil sieť a strelil svoj piaty gól v zápase. Konfrontácia so skvelým maďarským družstvom je pre nás nesmierne cenná,“ pochvaľuje si Miklušičák, ktorému zo zostavy kvôli chorobám vypadli Košalko, Miklós, Ferenc, Kalivoda a Grohol.

Újpesti TE U15 - FC Lokomotíva Košice U15 6:6 (2:4)
Góly FCL: Üvegeš 5, Matis

Zostava FCL: Begáni - Mitro, Pástor, Kerpčar, Seliga, Ondrejkovič, Majerník, Vaško, Oros, Matis, Üvegeš; striedali: Lukčo, Michalov

Foto

Menej sa darilo našej „sedemnástke“, ktorá po hodine hry ešte s domácim favoritom prehrávala len o dva góly 1:3, no v záverečnej polhodine inkasovala ďalších päť gólov. „Zápas by som rozdelil na dve časti. Do 60. minúty sme boli domácim vyrovnaným súperom. Za stavu 1:3 sme mali premeniť vyložené šance a dostať sa späť do zápasu. Naopak, po inkasovanom góle a prestriedaní hostí sme kondične a morálne odpadli. Tempo zápasu spĺňalo ligové parametre, žiaľ, doplatili sme na úzky káder. Napriek výsledku, chlapci odviedli maximum a zanechali dobrý dojem. Za výkon, ktorý podali, si takú vysokú prehru nezaslúžili,“ zhodnotil tréner U17 Jozef Hajduk.

Újpesti TE U17 - FC Lokomotíva Košice U17 8:1 (3:1)
Gól FCL: Ivan

Zostava FCL: Zabavník - Šalapa (Salončuk), Šarkán, Kováč, Maďar, Grančaj, Matis (Hutkay), Móder, Ivan, Stolár, M. Ondrejkovič