Kamil Karaš prestupuje k mestskému rivalovi: Budem Lokomotíve držať palce

Pred pondelňajším štartom zimnej prípravy poznáme už aj štvrtý odchod z jesenného kádra košickej Lokomotívy. Po trojici Novotný, Pavúk, Kuľha opúšťa náš klub aj ofenzívny stredopoliar Kamil Karaš.

Karaš pôsobil v Loky od leta 2016. Od svojho príchodu sa zaradil medzi najväčšie opory mužstva, hoci ho neraz v rozlete pribrzdili zranenia. Záujem o jeho služby v zime prejavili aj prvoligové Michalovce, on si však napokon vybral ponuku treťoligového FC Košice.

„Po odchode pána trénera Rusnáka som aj ja v lete zvažoval, čo ďalej. Veril som, že to bude naďalej dobré, no pár vecí sa zmenilo a už som sa necítil tak, ako za jeho pôsobenia na lavičke. Aj preto som sa rozhodol, že to nebudem siliť a radšej odídem. Zvažoval som viacero ponúk, ozval sa mi aj tréner Michaloviec Anton Šoltis, čo si vážim, no po dôkladnom zvážení som sa rozhodol zostať v Košiciach,“ prezradil rodák zo Starej Ľubovne a jedným dychom odhalil i dôvody svojho rozhodnutia: „Najviac zavážilo stretnutie s pánom trénerom Kozákom, ktorého si nesmierne vážim. Keď ma oslovil, len ťažko by som mu vedel povedať ´nie´. Predostrel mi určitú predstavu, na základe čoho som sa definitívne rozhodol.“

Foto

Dvadsaťsedemročný tvorca hry sa netajil túžbou zahrať si v najvyššej súťaži alebo v zahraničí. Nie je tretia liga krokom späť? „Určite by som zvažoval ponuku z najvyššej súťaže, no na druhej strane si myslím, že keď hrá človek prvú ligu a obetuje tomu všetko ostatné, mal by byť aj patrične ohodnotený. Momentálne som to necítil tak, že by sa mi to oplatilo. Stále však mám túžbu zahrať si ligu. Prestupujem do ambiciózneho klubu, ktorý má pred sebou veľké výzvy. Verím, že už v tejto sezóne sa nám podarí postúpiť do druhej ligy. Budem sa snažiť mužstvu čo najviac pomôcť. Dúfam, že budem zdravý, že budem mať radosť z futbalu, a že spolu prilákame fanúšikov na tribúny. Samozrejme, mám aj osobné ciele, tie však neprezradím,“ dodal s úsmevom Karaš.

Napriek nevydarenej jeseni bude spomínať na pôsobenie v Lokomotíve v dobrom. „Jasné, že v každom mužstve sú aj horšie obdobia, ale to je vo futbale normálne. Ďakujem majiteľovi, športovému riaditeľovi, trénerom, realizačnému tímu a fanúšikom za pekné obdobie. Budem Loky naďalej sledovať a držať palce. V neposlednom rade ďakujem spoluhráčom, ktorí boli pre mňa najdôležitejší. Spolu sme všetko prežívali, úspechy aj prehry,“ uzavrel Kamil Karaš, ktorý sa na jarnú časť bude pripravovať už vo svojom novom klube FC Košice.

Na odchod ofenzívneho záložníka reagoval aj športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano st., ktorý Karašovi zaželal všetko dobré do ďalšej kariéry: „Každý hráč má svoje ciele a ambície, ktoré je potrebné rešpektovať. Kamilovi prajeme, aby bol zdravý a aby pomohol svojmu novému mužstvu, pretože práve zranenia ho u nás dosť limitovali. Ďakujeme za odvedené služby.“

Lokomotíva odštartuje zimnú prípravu v pondelok 7. januára. Postupne vás budeme informovať o ďalších zmenách v kádri a príchodoch nových hráčov.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.