O víťazstvo v Petržalke sme prišli v samom závere (+video)

Odvetnú časť II. ligy odštartovali futbalisti Lokomotívy Košice na pôde nováčika z Petržalky. V júlovom domácom stretnutí tomuto súperovi podľahli tesne 1:2, a tak mu mali čo oplácať. Zdalo sa, že sa to i podarí, no nakoniec sa pred úctyhodnou diváckou kulisou zrodila remíza 2:2.

Vyše tisíc divákov videlo v nedeľu predpoludním kvalitný zápas s množstvom vydarených akcií, šancí a napokon aj so štyrmi gólmi. Naši tréneri nemohli počítať s vykartovaným stredopoliarom Lukášom Mihálikom, do Petržalky neodcestoval ani Radoslav Človečko. V základnej zostave tak nastúpil Juraj Hovančík, na pravom krídle zasa kapitána Patrika Zajaca nahradil Barbosa Dos Santos.

A bol to práve mladý brazílsky legionár, kto stál pri prvom góle stretnutia. V 25. minúte poslal center do šestnástky domácich a Nemec loptu nešťastne poslal za chrbát vlastného gólmana - 0:1! Keď sa už tímy poberali do šatní, z poslednej akcie prvého polčasu prišla prísna penalta v prospech Petržalčanov. Loptu si na biely bod postavil ich najlepší strelec Prekop, no skvelého Fabiniho neprekonal.

Druhý polčas priniesol až tri góly. Ten prvý strelila Lokomotíva, keď sa po skrumáži, ktorá nasledovala po rohovom kope, lopta odrazila k stopérovi Róbertovi Cicmanovi, a ten z bezprostrednej blízkosti rozvlnil sieť - 0:2! Zdalo sa, že modro-bieli zaknihujú v hlavnom meste cenné víťazstvo, všetko však zmenil záver duelu. V 86. minúte vyrovnal striedajúci Lády, ktorý bol na ihrisku len necelé tri minúty. V netradične dlhom päťminútovom nadstavení vyrovnal na konečných 2:2 Prekop.

Foto

Petržalka po získanom bode zotrvala v tabuľke na priebežnej šiestej priečke, na konte má 26 bodov. Lokomotíva po piatej remíze v sérii okupuje so 14 bodmi trináste miesto. „Z pohľadu výsledku a priebehu zápasu sú to pre nás stratené dva body, no z pohľadu hry a aktivity domácich je to získaný bod,“ priznal po záverečnom hvizde rozhodcu Jána Rojčeka náš tréner Bohumil Andrejko.

S nováčikom z Petržalky sme tak v sezóne získali len bod, doma sme mu taktiež veľmi smolne podľahli 1:2. „Vedeli sme, že to je kvalitný súper, dokazovali to počas celého zápasu. Domáci predvádzali rýchlu a kombinačnú hru. Podarilo sa nám dostať do dvojgólového vedenia, stalo sa to ešte len druhýkrát v ročníku. Žiaľ, domáci sa postupne dostávali do zápasu, donútili nás stiahnuť sa bližšie k vlastnej bráne. Ich aktivita vyústila do vyrovnania. Škoda, že sme dobre sa vyvíjajúci zápas nedokázali dotiahnuť do zdarného konca,“ poťažkal si Andrejko.

Našich chlapcov čaká na jeseň ešte jeden zápas, v sobotu 10. novembra o 13.00 h privítajú v Družstevnej pri Hornáde ďalšieho nováčika z Dubnice. V júli na jeho pôde prehrali 1:2.

FC Petržalka - FC Lokomotíva Košice 2:2 (0:1)
Góly: 86. Lády, 90.+ Prekop - 25. Nemec (vl.), 65. Cicman; ŽK: 12. Piroska, 39. Ďurek - 14. M. Tóth, 72. Barbosa Dos Santos; Rozhodoval: Ján Rojček; Divákov: 1005

FCP: Valach - Ďurek, Petráš, Nemec (66. Vician), Kozlovský - Turčák, Vecsei, Gašparovič (83. Lády), Piroska (K) - Iván (89. Čerňanský), Prekop

FCL: Fabini - M. Tóth (Bardetskyi), Korijkov, Cicman (K), Kolek - Ilinjo, Hovančík - Barbosa (76. L. Tóth), Karaš, Pavúk (70. Zajac) - Jano