Druhú polovicu sezóny odštartujeme v Petržalke

Ani sme sa nenazdali a druholigový ročník 2018/2019 sa prehupol do svojej druhej polovice. V nedeľu 4. novembra už o 10.30 h nastúpia futbalisti Lokomotívy Košice v rámci 16. kola na pôde Petržalky.

Práve duel s nováčikom odštartoval pre Loky sezónu. V domácom zápase v Družstevnej pri Hornáde predviedli 20. júla oba celky kvalitný výkon, šťastena sa však napokon priklonila na stranu nášho súpera, ktorý triumfoval 2:1. Na gól Erika Prekopa z 11. minúty ešte v prvom polčase odpovedal Kamil Karaš, no hrdinom stretnutia sa stal Boris Turčák, ktorý v 59. minúte rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Prvá polovica sezóny vyšla lepšie Petržalčanom, ktorí po pätnástich zápasoch okupujú priebežnú 6. priečku v tabuľke. Zverenci trénera Balázsa Borbélyho majú na konte 25 bodov za 7 víťazstiev, 4 remízy a 4 prehry, s pozitívnym skóre 21:15. Aktuálne sa im ale nedarí úplne podľa predstáv, keďže nevyhrali už tri stretnutia po sebe. Najprv remizovali s Prešovom 1:1 a následne podľahli Skalici 0:2 a Popradu 1:2.

Forma Lokomotívy sa ustálila, zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský ale potrebujú vyhrávať zápasy. Naposledy sa im to podarilo ešte 21. septembra proti Šamorínu, odvtedy raz prehrali a až štyrikrát remizovali. Zaujímavosťou je, že ostatné štyri duely Lokomotívy sa skončili rovnakým výsledkom - 1:1. Naposledy si naši chlapci podelili body s posledným Bardejovom. Modro-bielym tak v tabuľke patrí 13. miesto, v pätnástich dueloch nazbierali 13 bodov a majú skóre 14:25.

Nedeľňajší zápas bude posledným na ihrisku súpera v aktuálnej jesennej časti. Po ňom Lokomotíva uzavrie jeseň domácim duelom proti Dubnici, ktorý sa odohrá v sobotu 10. novembra. Veríme, že posledné zápasy zvládneme a nebudeme zimovať v zóne zostupu.

Zápas 16. kola II. ligy medzi FC Petržalka a FC Lokomotíva Košice je na programe v nedeľu 4. novembra od 10.30 h. Držte našim chlapcom palce.