Andrejko: Oba tímy chceli vyhrať, remíza nič nerieši

Pätnáste kolo uzavrelo prvú polovicu II. ligy. Hoci futbalisti Lokomotívy Košice natiahli šnúru bez prehry už na štyri zápasy, stále platí, že sa nachádzajú v zóne zostupu. V Bardejove  sa totiž zrodil identický výsledok, ako v predošlých troch zápasoch. Remíza 1:1.

Naši chlapci mali dobrý vstup do zápasu, no keď v 26. minúte rozvlnil sieť Stachura, domáci prebrali iniciatívu. Opäť sme sa dostali do hry až po zmene strán, po necelej hodine bolo vyrovnané. Záver duelu priniesol urputnú snahu nášho mužstva o otočenie skóre, to sa však napokon nepodarilo.

„Obe mužstvá predviedli behavý futbal, každý chcel vyhrať. V úvode sme boli aktívnejší, vzhľadom na to, že domáci zvolili vyčkávaciu taktiku a čakali na naše chyby. Postupne sme sa ale strácali, urobili sme jednu chybu, po ktorej sa domáci dostali do vedenia. Od tohto momentu boli aktívnejší. My sme sa do zápasu vrátili až v druhom polčase, keď naša ochota a iniciatíva priniesla viac vzruchu v súperovej šestnástke. Dostali sme sa do viacerých prečíslení, škoda len, že sme si v rozhodujúcich momentoch neudržali chladnú hlavu. V zápase pokojne mohlo padnúť viac gólov, možno sme o ten jeden gól mohli streliť viac. Rozdelili sme si po bode, pre oboch je to strata. Sme spokojní s výkonom, ale nespokojní s riešením niektorých finálnych vecí z našej strany,“ zhodnotil duel tréner Bohumil Andrejko.

Foto

Už štvrtýkrát po sebe Lokomotíva zaknihovala remízu 1:1. „Dobre vieme, kde máme problémy. Ak chceme vyhrať, musíme streliť viac ako jeden gól. Síce už nerobíme toľko chýb ako v úvode sezóny, ale vždy k nejakému zaváhaniu príde. Takmer stále musíme doháňať manko súpera. Aj dnes sa ukázalo, že góly nám chýbajú, a že predfinálna a finálna fáza nám spôsobuje problémy. Dostávame sa do sľubných prečíslení, no nedokážeme si pripraviť loptu tak, aby sme z príležitostí strelili góly. To  je najväčší problém,“ priznal Andrejko, ktorý vie, na čom musí jeho tím pred budúcotýždňovým zápasom na pôde Petržalky popracovať: „Musíme vyriešiť finálnu fázu.“

Foto: -pc-

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.