Mihálik si nedokáže vysvetliť druhopolčasový výpadok, ospravedlnil sa fanúšikom

Po svojom príchode na hosťovanie z trnavského Spartaka sa Lukáš Mihálik rýchlo stal súčasťou základnej zostavy Lokomotívy Košice. Ofenzívny stredopoliar si chvíľu hľadal miesto v systéme trénerského dua Andrejko - Benkovský, no keď ho tréneri zaradili na pozíciu centrálneho záložníka, našli mu ideálny post.

Mihálik prakticky v každom stretnutí patrí medzi najaktívnejších hráčov Lokomotívy, vypomáha defenzíve, zrýchľuje hru mužstva a neustále sa snaží vypomôcť i ofenzíve. Aj v nedeľňajšom dueli na pôde Trebišova vybojoval množstvo lôpt, v druhom polčase mohol navýšiť vedenie Loky na 2:0, pred strelou ale uprednostnil prihrávku na jedného zo spoluhráčov. „Chcel som dávať spätnú prihrávku, škoda, že to nevyšlo,“ pokrčil plecami 21-ročný stredopoliar.

Prvý polčas hrali modro-bieli výborne, po chybe brankára Giertla otvoril skóre Róbert Jano. Po zmene strán síce prebrali taktovku domáci, no Lokomotíva mala obrovské príležitosti na to, aby rozhodla. „Neviem, čo sa stalo po prestávke, asi sme ostali v šatni. Neplnili sme si taktické povinnosti, nebehali sme, nebojovali, a to sa ukázalo. Futbal je spravodlivý. Bohužiaľ, nepremenili sme obrovské šance. Mohli sme z minima vyťažiť maximum,“ uvedomuje si Mihálik, ktorý nedokázal objasniť príčinu druhopolčasového výpadku: „Ťažko k tomu niečo povedať. Neviem, prečo sme prestali hrať. Akoby sme zostali v šatni. Musíme si to vyhodnotiť.“

Šesťbodový zápas sa napokon skončil zmierlivou remízou a Loky tak zostala v zóne zostupu. „Potrebovali sme bodovať. Máme síce jeden bod, ale to nám nestačí,“ poťažkal si odchovanec Spartaka Trnava.

Hráči boli po stretnutí sklamaní a frustrovaní. Rovno po záverečnom hvizde hlavného arbitra zamierili do šatne, pričom skalným fanúšikom, ktorí povzbudzovali tím celých 90 minút, sa prišli poďakovať len kapitán Patrik Zajac a útočník Róbert Jano. „V tej chvíli sme si to ani neuvedomili, sklamanie zo zápasu bolo obrovské. Inkasovali sme gól tri minúty pred koncom duelu, je to ťažké. Aj touto cestou by som sa nielen za seba, ale za celú kabínu chcel našim fanúšikom ospravedlniť. Ďakujeme im za podporu,“ uzavrel Lukáš Mihálik.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.