Strhujúci zápas s remízovým koncom (+video)

Kvalitný zápas s obrovským množstvom šancí na oboch stranách priniesol piatkový úvodný duel 12. kola II. ligy medzi Lokomotívou Košice a FK Pohronie. Stretnutie sa napokon skončilo zmierlivou remízou 1:1.

Modro-bieli nastúpili bez svojho zraneného špílmachra Kamila Karaša, ktorého v základnej zostave nahradil Radoslav Človečko. Už v 2. minúte mohol udrieť kapitán Patrik Zajac, keď sa sám rútil na gólmana Jenča. Toho síce prestrelil, žiaľ, trafil tesne mimo jeho brány. V 12. minúte po centrovanej lopte hlavičkoval Jano tesne vedľa. O dve minúte neskôr zasa pálil Pavúk, no len vyprášil rukavice súperovmu gólmanovi. Do obrovskej šance sa v 23. minúte rútil Človečko, ktorý prešprintoval Patrika Jacka, ani on však zoči-voči Jenčovi neuspel. Prvý polčas uzavrela hlavička Róberta Jana, ktorú v nadstavenom čase vykopával z čiary stopér Ján Nosko.

Po zmene strán sa obraz hry diametrálne zmenil, Pohronie zvýšilo aktivitu a už v 48. minúte mohlo otvoriť skóre. Delovka kapitána Pelegríniho skončila na ľavej žrdi Fabiniho svätyne. O dve minúty neskôr pálil z hranice šestnástky Hatok, jeho pokus skončil tesne vedľa. Po hodine hry sa k slovu dostal sedemgólový Peter Ďungel, pred bránou našiel Daniela Pavúka, no ten z bezprostrednej blízkosti v koncovke zlyhal. V 69. minúte sa už ale skóre menilo, po pravej čiare potiahol loptu striedajúci Patrik Košuda, naservíroval ju na hlavu Danielovi Pavúkovi, a ten pohodlne prekonal Fabiniho - 0:1. V 80. minúte mohli Stredoslováci pridať i druhý gól, na pravej strane sa znovu šikovne uvoľnil Košuda, tomu ale Fabini šikovne zmenšil strelecký uhol a napokon ho perfektne vychytal. Lokomotíva po dlhých minútach bez vytvorenia si akejkoľvek príležitosti zahrávala rohový kop, po peknej kombinácii sa na hranici šestnástky ocitol Radoslav Človečko, ktorý napriahol a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1! V nadstavenom čase zahrával priamy kop František Pavúk, lopta po Kuľhovom priťuknutí skončila pri Róbertovi Cicmanovi, ten z otočky napálil do ruky Lukáša Tesáka, žiaľ, píšťaľka hlavného arbitra zostala nemá. Lokomotíva sa tak s Pohroním rozišla zmierlivo 1:1.

FC Lokomotíva Košice - FK Pohronie 1:1 (0:0)
Góly: 82. Človečko - 69. D. Pavúk; ŽK: 29. Zajac, 32. Cicman - 90. P. Jacko; Rozhodoval: Rastislav Jurenka; Divákov: 250.

FCL: Fabini - M. Tóth, Korijkov, Cicman, Ilinjo - Hovančík, Mihálik - Zajac (K) (63. L. Tóth), Človečko (90. Kuľha), Pavúk - Jano (88. Novotný)

Pohronie: Jenčo - Hatok, Nosko, P. Jacko, Tesák - Paraj, Pelegríni - Blahút (Košuda), Špyrka, Ďungel (82. Frimmel) - D. Pavúk (88. Vondryska)