V piatok privítame zatiaľ neporazené Pohronie

Ďalší náročný zápas čaká futbalistov Lokomotívy Košice v 12. kole II. ligy. V Družstevnej pri Hornáde sa v piatok 5. októbra od 15.00 h predstaví FK Pohronie. Tretí tím tabuľky ešte v doterajšom priebehu sezóny ani raz neprehral.

Modro-bieli po dvoch víťazstvách nad Komárnom a Šamorínom neuspeli minulý víkend na umelej tráve v Stupave, kde bratislavskému Interu podľahli tesne 0:1. Pozitívom bol výkon, ktorí zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský podali, negatívom nepremieňanie šancí. Mužstvo už ale myslí na najbližší zápas. „Pripravujeme sa poctivo na Pohronie, nemôžeme sa brzdiť predošlým duelom. Samozrejme, prehra nás mrzí, spravodlivá by bola minimálne remíza. Žiaľ, nezískali sme ani bod, teraz to musíme doháňať,“ rozhovoril sa Ľuboš Benkovský.

Pohronie ako jediný tím z druholigového pelotónu ešte ani raz nenašlo premožiteľa, čo vzbudzuje patričný rešpekt. „Určite patria k tým najlepším tímom v súťaži, každopádne, liga je vyrovnaná. Každý môže vyhrať s každým, hoci samozrejme, vždy sú isté papierové predpoklady, ktoré favorizujú jeden alebo druhý tím,“ dodal Benkovský, ktorý dobre pozná silné, ale i tie slabšie stránky nášho piatkového súpera: „Majú svoj štýl hry, ktorým sa prezentujú. Dokážu sa dostať k streleckým príležitostiam, centrovaným loptám. Vieme o ich kvalitách, budeme sa snažiť im zabrániť v ich hre. Naopak, verím, že nám bude fungovať náš herný plán.“

Foto

Po jedenástich odohratých zápasoch patrí Pohroniu priebežná tretia priečka v tabuľke, na konte má 25 bodov, rovnako ako druhá Skalica a len o bod menej než prvé Komárno. Stredoslováci vyhrali 7 zápasov, 4 remizovali a ešte ani raz v novom ročníku neprehrali. Ich aktuálne skóre je 19:9. Lokomotíva je s 9 bodmi na štrnástej priečke, so skóre 10:21.

Piatkový zápas s Pohroním bude pre náš tím už siedmy za ostatného dva a pol roka. Bilancia vzájomných stretnutí hovorí mierne v náš prospech, keďže tri z týchto duelov sme vyhrali, dvakrát sa zrodila remíza a len raz sa zo zisku troch bodov radoval náš súper. A to práve v tom poslednom zápase 13. mája tohto roku, keď sme na pôde Pohronia prehrali 1:2, Na úvodný gól Juraja Hovančíka vtedy odpovedali Kosorin a Nosko. Tentoraz si modro-biela obrana bude musieť dávať pozor predovšetkým na Petra Ďungela, ktorý v doterajšom priebehu zaknihoval už 7 gólov a radí sa medzi najlepších strelcov súťaže.

Zápas 12. kola II. ligy medzi FC Lokomotíva Košice a FK Pohronie je na programe v piatok 5. októbra od 15.00 h v Družstevnej pri Hornáde. Neváhajte a príďte podporiť chlapcov v ťažkom stretnutí proti zatiaľ nezdolanému protivníkovi.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.