Jano je za góly rád, no priznáva: Čo z toho, keď nemáme body

Útočník Róbert Jano strelil po jednom góle v každom z posledných troch ligových zápasov. Z deviatich možných bodov ale Lokomotíva získala v týchto dueloch len tri. 

Dobre stavaný zakončovateľ v Poprade korigoval prehru 1:2, pred týždňom prispel k víťazstvu nad Lipanmi 2:1, no a v nedeľu sa presadil proti Žiline B pri prehre 1:3. 

„Som za každý gól rád, som tu na to, aby som ich strieľal. Samozrejme, že tri góly po sebe ma tešia, ale pre nás to nič nerieši. Máme len tri body a nie sme v dobrej situácii,“ rozhovoril sa Jano, ktorý považoval prehru so „šošonmi“ za príliš krutú: „Podľa mňa sme, paradoxne, podali možno jeden z najlepších výkonov v novej sezóne. Sme veľmi smutní. Mali sme viacero dobrých príležitostí, no nedokázali sme ich využiť. Naopak, súper nás potrestal. Bohužiaľ.“

Foto

Modro-bieli prehrali už sedem z ôsmich zápasov a stále im patrí posledná priečka v tabuľke. „Potrebujeme zbierať body, dostať sa z toho. Proti Žiline sme nepodali zlý výkon, ľudia, ktorí prišli, videli obojstranne dobrý futbal. Vo viacerých fázach zápasu sa nám podarilo zatlačiť súpera, no stále tomu niečo chýbalo. Lopta tam skákala, odrážala sa všade, len nie ku nám. V súperovej šestnástke musíme byť ešte dôraznejší,“ myslí si hráč s číslom 23.

V najbližšom kole sa Lokomotíva predstaví na pôde lídra priebežného poradia z Komárna. Róbert Jano verí, že i tam môže tím pomýšľať na úspech. „Všetci tomu veríme, navzájom si veríme. Myslím si, že to už raz musí prísť, že to bude lepšie a začneme pravidelne bodovať. Bodaj by to prišlo čo najskôr,“ zaželal si 24-ročný zakončovateľ.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.