Starší žiaci uspeli na vranovskej umelej tráve, pomohol im tréning v Moldave

Skvelý vstup do sezóny v I. lige starších žiakov majú za sebou mladíci Lokomotívy Košice. V úvodných troch zápasoch nenašli premožiteľa a so siedmimi bodmi im v priebežnom poradí patrí druhá priečka.

V sobotu zverenci trénera Milana Miklušičáka vyhrali po dvoch góloch Marcela Üvegeša vo Vranove nad Topľou 2:0. A to napriek nečakaným komplikáciám, ktoré sa vyskytli len pár dní pred zápasom. Keďže vo Vranove je položený umelý trávnik, naši tréneri plánovali cez týždeň absolvovať tréningy na ihrisku s umelým trávnikom na Užhorodskej ulici. Napokon sa museli pripravovať až v Moldave nad Bodvou.

Foto

„Chceli sme sa na Vranov dôkladne pripraviť, preto sme plánovali absolvovať niekoľko tréningov na umelej tráve na Užhorodskej. Žiaľ, dozvedeli sme sa, že je uzavretá zmluva o krátkodobom prenájme, a tak nemôžeme na Užhorodskej trénovať. Museli sme to vyriešiť inak, nakoniec sme si zaplatili za prenájom ihriska v Moldave nad Bodvou, kde sme narýchlo stihli absolvovať aspoň jednu tréningovú jednotku,“ priblížil športový riaditeľ Lokomotívy Košice Róbert Jano st.

Foto

„Boli sme prekvapení, chceli sme už v stredu trénovať na Užhorodskej, no nedalo sa. Napokon sa na piatok vybavila Moldava, vycestovali sme tam a absolvovali sme 90-minútový tréning. Pomohlo nám to. Predsa len, od jari trénujeme a hráme na prírodnej tráve, je to niečo úplne iné, či už odskok lopty, či samotný pohyb na umelej tráve. Nechceli sme nič podceniť. Chalani si to pochvaľovali, boli sme na Vranov dôkladne pripravení,“ nechal sa počuť tréner našej „pätnástky“ Milan Miklušičák, ktorého správa o krátkodobom prenájme ihriska na Užhorodskej ulici nemilo zaskočila: „Podľa mojich informácií by to mala byť mestská umelá tráva a všetkým košickým klubom by malo byť umožnené na nej trénovať. Verím, že v budúcnosti sa takáto situácia nebude opakovať.“

Foto

Starší žiaci napriek neočakávaným problémom predviedli svoje kvality, vo Vranove vyhrali 2:0 a z troch zápasov majú na konte už sedem bodov. „Odštartovali sme sezónu výborne, mrzí nás akurát domáca deľba bodov s Popradom. Súperov sme v úvode ročníka ako nováčik možno trochu prekvapili. Verím, že sme urobili v súťaži dobrý dojem. Ideme od zápasu k zápasu, máme svoj tajný cieľ. Uvidíme, či sa nám ho podarí naplniť,“ dodal Miklušičák. Ďalší zápas čaká jeho zverencov až v sobotu 22. septembra, keď doma privítajú Bardejov.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.