Michal Grohoľ opustil Lokomotívu, vrátil sa do Bardejova

Len pár dní pred zápasom 8. kola II. ligy proti Žiline B opustil košickú Lokomotívu krídelník Michal Grohoľ. Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar sa prekvapujúco rozhodol vrátiť do Bardejova, z ktorého k nám len túto zimu prišiel.

Odchovanec bardejovského futbalu, ktorý v minulosti skúšal šťastie i v pražskej Slavii, mal byť po svojom zimnom príchode jednou z najväčších opôr mužstva. Svoju misiu v modro-bielom drese ale nenaplnil a rozhodol sa ju ukončiť skôr.

„V zime si ho vyhliadol tréner Rusnák ako kvalitnú posilu do krídelných priestorov. Mal veľký záujem o to, aby prišiel. Snažili sme sa to vyriešiť a splniť hráčovi jeho podmienky. Vždy som ho považoval za korektného hráča a človeka. To, akým spôsobom sa to teraz udialo, o tom si môže urobiť názor každý sám. Mišo nám povedal, že sa mu ozvali z Bardejova, aby sa vrátil domov. Povedal, že sa u nás nepresadil a teraz má ponuku. Bardejov využil príslušné ustanovenie registračného prestupového poriadku a podpísal s hráčom profesionálnu zmluvu, takže my sme už nijakým spôsobom nemohli reagovať,“ priblížil nečakaný odchod Grohoľa športový riaditeľ Loky Róbert Jano.

Foto

Vedenie klubu pravdepodobne za tvorivého ofenzívneho stredopoliara nebude hľadať náhradu. „Michal sa rozprával aj s trénerom, ktorý mu pri dvoch rozhovoroch povedal, že s ním jednoznačne počíta. Žiaľ, v tejto chvíli je už dosť ťažké nájsť náhradu. Pravdepodobne neprivedieme žiadneho nového hráča, pokúsime sa to vykryť z vlastných zdrojov,“ prezradil Jano, ktorého prístup bardejovského odchovanca sklamal: „Takto sa to určite nerobí. Pre mňa osobne je to po ľudskej stránke veľké sklamanie. Nikdy by som nepredpokladal, že sa to skončí takýmto spôsobom. Stále hovorím, že odísť sa dá aj korektne. No zdá sa, že Michal Grohoľ bol rozhodnutý už dávno, zrejme to nebola otázka 24 hodín, ale bolo to pripravené tak, aby sa stihol zrealizovať transfer profesionálneho hráča.“

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.