Karaš: Situácia nie je dobrá. Robíme, čo sa dá

Už siedmu prehru z ôsmich zápasov utrpeli v nedeľu futbalisti Lokomotívy Košice. Hoci proti rezerve MŠK Žilina, posilnenej o viacero hráčov z prvoligového A-tímu, podali zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský dobrý výkon, na body to nestačilo.

Vyrovnaný prvý polčas sa po góloch Kopasa a Jana skončil nerozhodne 1:1. Oba tímy vybehli do druhého polčasu so snahou zvrátiť skóre na svoju stranu. Šťastena sa ale priklonila k hosťom, po druhom góle Kopasa a presnom zásahu Tomiča vyhrali v Družstevnej pri Hornáde 3:1.

„Po taktickej stránke sme zápas celkom zvládli. Je to už ako obohratá pesnička. Neustále sa opakujú tie isté chyby, sme potrestaní za každé zavahánie. Nedokážeme sa chytiť, nakopnúť, naopak, dostávame zbytočné góly. Opticky to možno vyzerá dobre, snažíme sa, no zrážame sa vlastnými chybami, po ktorých inkasujeme a potom je to už ťažké,“ zhodnotil sklamaný špílmacher Kamil Karaš.

Foto

Zatiaľ, čo minulú jeseň modro-bieli valcovali jedného súpera za druhým, teraz sú na dne druholigového pelotónu. „Pred rokom sme dokázali vyhrať i vyrovnané zápasy, vždy sme to nejako zlomili na našu stranu. Teraz je to presne naopak. Musíme ďať hlavy hore, bojovať, veriť. Nič iné nám už nezostáva. Situácia nie je dobrá, ale robíme, čo sa dá,“ priznal Karaš.

„Šošoni“ pricestovali i s viacerými známymi menami na čele s Viktorom Pečovským či Jakubom Holúbekom. „Rátali sme s tým, že počas reprezentačnej prestávky prídu nejakí hráči aj zo žilinského „áčka“. Sami sme videli, že sa dá hrať aj proti týmto hráčom, keď dodržiavame taktické pokyny. Na to, aby sme vyhrali, však potrebujeme strieľať góly. Dali sme len jeden a inkasovali sme doma trikrát. Potom je ťažké pomýšľať na body,“ uzavrel Karaš.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.