Vysoká prehra s Tatranom Prešov

Aj po štvrtom kole novej sezóny II. ligy platí, že futbalisti Lokomotívy Košice ešte nebodovali. Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský sa v sobotu predstavili v Stropkove, kde momentálne hráva svoje domáce zápasy prešovský Tatran. Po druhopolčasovom výbuchu súperovi podľahli vysoko 1:5.

Kvôli zdravotným problémom do duelu nezasiahli kreatívni záložníci Radoslav Človečko a Kamil Karaš, pretrvávajúce bolesti päty na dlhšiu dobu vyradili z hry Štefana Harvilu, na súpiske chýbal i zranený Adam Kuľha.

Začiatok stretnutia výrazne ovplyvnil stav ihriska, na ktorom po výdatnom daždi zostala voda. Už v 6. minúte zohral tento fakt veľkú rolu, keď lopta smerujúca za čiaru zostala stáť v mláke. Žiaľ, rýchlejšie zareagovali domáci, lopta sa dostala ku stopérovi Dzuríkovi, ktorý ranou zblízka otvoril skóre - 1:0. Naši chlapci postupne preberali opraty zápasu do vlastných rúk. Po rýchlom autovom vhadzovaní sa dostal v 38. minúte zoči-voči brankárovi Lukáčovi Dušan Kolek a bez problémov vyrovnal - 1:1!

Aj úvod druhého dejstva sa niesol v hernej prevahe Lokomotívy. Po hodine hry ale prekvapujúco napriahol azda z tridsiatich metrov stredopoliar Erik Micovčák a jeho delovka zapadla za chrbát Erika Kolbasa - 2:1. Práve tento moment sa ukázal byť ako rozhodujúci. Modro-bieli sa snažili čo najskôr vyrovnať, no v 73. minúte zvýšil na 3:1 striedajúci Leško a už o minútu neskôr sa Prešov radoval znovu, keď si center z pravej strany tečoval do vlastnej siete Mikuláš Tóth. Definitívnu bodku za stretnutím dal v 83. minúte Petr Hošek - 5:1.

Zlá reakcia na inkasovaný gól

„Na ťažkom teréne sa hral bojovný futbal. Súper sa rýchlo dostal do vedenia, vďaka čomu sa mu hralo omnoho ľahšie. Museli sme vynaložiť veľké úsilie, aby sme sa vrátili späť do hry. Podarilo sa nám vyrovnať, mali sme herne navrch, na čo sme chceli nadviazať aj v druhom polčase. Našou chybou bolo, že sme to hrali na najsilnejšie stránky súpera, posielali sme lopty do súbojov, ktoré sme následne prehrávali. Naopak, keď sme hrali kombinačne po zemi, dostávali sme sa k súperovej šestnástke. Žiaľ, prišiel prekvapujúci druhý gól, na ktorý mužstvo nesprávne zareagovalo. Prešov vyhral zaslúžene, pre nás je to vysoká prehra. Musíme veriť, že sa vzchopíme a v ďalšom stretnutí ukážeme lepšiu tvár,“ rozhovoril sa bezprostredne po zápase kormidelník Loky Bohumil Andrejko.

Foto

Na otázku, či realizačný tím hodlá riešiť vysokú prehru zmenami v zostave, Andrejko odvetil: „Už na tento zápas sme cestovali oslabení, zranili sa nám niektorí hráči zo základnej zostavy, Harvila podstúpil operáciu. Tí, čo nastúpili, mali možnosť ukázať sa. Ťažko povedať, aké zmeny nastanú, uvidíme cez týždeň. Momentálne ale nemáme široký výber.“

Omnoho lepšiu náladu mal pochopiteľne domáci kormidelník Anton Mišovec. Po tom, ako jeho tím zdolal Poprad, pripísal si na konto ďalší cenný skalp. „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, tento týždeň sme v pohári a v lige nastrieľali jedenásť gólov, čo je potešiteľné. Vedeli sme o silných stránkach súpera, tie sa nám podarilo eliminovať. Snažili sme sa hrať kombinačne, meniť rytmus hry. Až na situáciu pri inkasovanom góle sme mali zápas pod kontrolou. Nečakal som, že strelíme až päť gólov. Lokomotíve slúži ku cti, že sa neustále snažila hrať, aj keď inkasovala góly, robila všetko pre to, aby zmenila skóre. My sme však mali dobrý prechod do útoku, darilo sa nám i v zakončení. V tomto sme boli lepší,“ zhodnotil český tréner Šarišanov.

1. FC Tatran Prešov - FC Lokomotíva Košice 5:1 (1:1)
Góly: 6. Dzurík, 60. Micovčák, 73. Leško, 74. M. Tóth (vl.), 83. Hošek - 38. Kolek; ŽK: 69. Micovčák - 61. Cicman, 70. Hovančík, 81. Novotný; Rozhodoval: Ihring; Divákov: 445.

Prešov: Lukáč - Micherda, Luberda (K), Dzurík, Petko - Kraľovič, Keresteš, Maník, Micovčák (82. Šimko) - Strachan (57. Leško), Hošek (86. Špilár)

FCL: Kolbas - M. Tóth, Cicman, Hovančík, Pavúk - Ilinjo (86. Terpaj) - Zajac (K), Kolek, Grohoľ (69. L. Tóth), Novotný - Jano