V pohári s cieľom postúpiť a nakopnúť sa

Futbalistov Lokomotívy Košice čaká v novej sezóne prvý anglický týždeň. Po piatkovom domácom zápase s Banskou Bystricou pocestujú v rámci druhého kola Slovnaft Cup-u na pôdu účastníka IV. ligy Sever OŠK Baník Stráňavy. Duel je na programe v stredu 8. augusta od 17.00 h.

Modro-bielym nevyšiel úvod do ročníka II. ligy 2018/2019. V dvoch domácich zápasoch prehrali s Petržalkou (1:2) a Banskou Bystricou (0:2), vonku podľahli Dubnici (1:2). Výkony tímu pritom neboli zlé, Lokomotíva ale doplatila na individuálne chyby a smolu v koncovke. Tréner Bohumil Andrejko verí, že v stredu sa situácia zmení.

“Ide o pohárový zápas, v ktorom budeme reprezentovať náš klub. Chceme sa nakopnúť. V úvode sezóny sa nám síce ešte nepodarilo vyhrať, no nie všetko bolo zlé. Boli tam i dobré momenty, na ktorých musíme stavať. Žiaľ, efekt z našej roboty je zatiaľ nulový, no ja verím, že stredajší zápas nás nakopne,” zaželal si skúsený kormidelník.

Atmosféra v kabíne síce po troch prehrách nie je ideálna, no tím je pripravený ukončiť negatívnu sériu. “Samozrejme, že prehry nevplývajú dobre na psychiku hráčov, no máme viacero skúsených futbalistov, ktorí pozdvihnú mužstvo a pomôžu mladším spoluhráčom. Verím, že sa do pohárového stretnutia dáme dokopy, pretože ten najbližší duel je pre nás momentálne najdôležitejší. Hoci nám štart nového ročníka nevyšiel, stále sa môžeme dvihnúť. Urobíme všetko pre to, aby sme sa po zápase s Baníkom Stráňavy radovali z postupu,” dodal Bohumil Andrejko.

Stráňavy sú účastníkom IV. ligy Sever. V minulej sezóne obsadili v tabuľke štvrté miesto, v 30 zápasoch získali 51 bodov. V novom ligovom ročníku majú zatiaľ za sebou len jeden zápas. V sobotu 4. augusta na domácej pôde zdolali FK Rajec tesne 1:0, o osude duelu rozhodol gól Miroslava Zajaca z 28. minúty. Jeden zápas už Stráňavy odohrali i v Slovnaft Cup-e. V úvodnom kole vyradili zverenci trénera Jána Jančiho TJ Višňové, keď na ihrisku súpera zo stredoslovenskej V. ligy vyhrali tesne 2:1. Strelecky sa presadili Tomáš Ďuratný a Maroš Rolček.

Duel 2. kola národného pohára medzi OŠK Baník Stráňavy a FC Lokomotíva Košice je na programe v stredu 8. augusta od 17.00 h. Držte našim chlapcom palce.

LOKY DO TOHO!

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.