Je to hrozné, nechápavo krúti hlavou nešťastný kapitán Zajac

Hráči Lokomotívy Košice po prehre s Banskou Bystricou len ťažko hľadali slová. Niektorí z nich bezradne sedeli v šatni, iní zasa zostali na trávniku a rozmýšľali nad tým, kde sa stala chyba. Až po čase sa pred mikrofóny novinárov chlapsky postavil kapitán Patrik Zajac.

“Zajo” patrik v dueli proti Dukle medzi najaktívnejších hráčov na ihrisku. V 59. a v 60. minúte nahral do obrovských príležitostí Robovi Janovi a Kamilovi Karašovi, no hosťujúca obrana odolala. A keď sa neujali ani veľké šance Pavúka a Grohoľa, zákonite prišiel trest. “Určite by to bolo lepšie, keby sme sa dostali do vedenia. Súper by otvoril hru, hralo by sa nám ľahšie. My sme však gól nedali. Už je to taká naša klasika, hráme, hráme, bijeme súpera, no potom urobíme chyby a prehráme zápas. Tento scenár sa pravidelne opakuje. Je to hrozné,” nechápavo krútil hlavou kapitán tímu. 

Foto

V závere stretnutia bolo na modro-bielych badať veľkú dávku frustrácie. “V každom jednom zápase odvádzame na ihrisku maximum, hra nie je zlá, dovolím si tvrdiť, že sme boli od súperov lepší, no napriek tomu z troch zápasov nemáme ani bod, čo je smutné. Musíme sa ale rýchlo pozbierať. Nič iné nám nezostáva, len dvihnúť hlavy, tvrdo pracovať na tréningoch a ísť šťastiu oproti,” načrtol návod na zažehnanie krízy Patrik Zajac.

Už v stredu 8. augusta sa naši chlapci predstavia v rámci 2. kola Slovnaft Cup-u na pôde účastníka IV. ligy Sever OŠK Baník Stráňavy. Následne v sobotu v lige pocestujú do Stropkova, kde hráva svoje domáce zápasy Tatran Prešov. “Možno, že v pohári dostanú šancu iní hráči, o tom rozhodnú tréneri. Verím, že to zvládneme a konečne sa nakopneme. Tá séria bez bodu je fakt hrozná, takú sme už dlho nezažili,” uzavrel “Zajo”.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.