Starší dorastenci s novým trénerom a širokým kádrom, Terpaj ako motivačný faktor

Starší dorastenci Lokomotívy Košice úspešne zvládli generálku pred ostrým štartom novej sezóny. V stredu uspeli na pôde maďarského Mezőkövesdu vysoko 5:1. Na lavičke “devätnástky” v lete vymenil skúseného Dušana Ujhelyho ambiciózny tréner Dušan Cina. Aké sú jeho ciele pred úvodným zápasom ročníka 2018/2019 na pôde mestského rivala FC Košice?

Generálka vám vyšla na výbornú, ako ju hodnotíte?
Dušan Cina:
“Súper začal aktívne, trochu nas prekvapil zdvojovaním našich hráčov. Hrali do tela, kvôli čomu sme sa zo začiatku ťažšie presadzovali v útočnej fáze. Gólom Radoslava Červeného na 1:0 sme ale otvorili defenzívu domácich a v druhom polčase sme pridali ďalšie štyri presné zásahy, keď dvakrát trafil do čierneho Peter Terpaj a po jednom góle zaznamenali okrem Červeného aj Barbosa dos Santos a Michal Godina. Dominovali sme po technickej i kondičnej stránke. Súper už v závere pôsobil odovzdaným dojmom, vďaka čomu sme si mohli vyskúšať rôzne ofenzívne kombinácie.”

Ste spokojný s priebehom letnej prípravy?
“Príprava bola dosť krátka, keďže som do funkcie nastúpil o niečo neskôr. Zo začiatku sme sa s hráčmi navzájom spoznávali, zisťoval som si o nich potrebné informácie. Tréningy boli prv zamerané na technické zručnosti, následne sme sa dostali k herným kombináciám a taktike. Vyvrcholením boli dva medzinárodné prípravné zápasy s bieloruským Torpedom-BelAZ Žodzina (2:2) a maďarským Mezőkövesdom (5:1).”

Foto

V kádri U19 svieti i meno Petra Terpaja, ktorý už má skúsenosti aj z A-tímu. Bude práve on oporou mužstva?
“Káder máme pomerne široký, čo ma teší. Niektoré posty máme dokonca až strojené. Hráči sú pripravení na štart novej sezóny. Samozrejme, na Terpajovi je vidieť, že už má nejaké skúsenosti či už z tréningov, alebo zápasov A-tímu. Môže to byť veľká motivácia pre ostatných chlapcov, aby sa v budúcnosti aj oni prepracovali do seniorského mužstva.”

V minulej sezóne skončila Loky U19 na druhom mieste, len bod za prvým Popradom. Aké sú ciele tentoraz?
“Netrúfam si stanoviť konkrétny cieľ na umiestnenie. Samozrejme, v tej základnej časti chceme skončiť v top päťke a v nadstavbovej časti sa pobiť o čo najlepší výsledok.”

V nedeľu čaká váš tím prvý zápas na pôde mestského rivala FC Košice. Čo očakávate od atraktívneho derby?
“Očakávam poriadny náboj a emócie. Keďže sa osobne poznám aj s trénermi FC Košice, bude to mať špeciálnu príchuť. Do každého zápasu ale ideme s ambíciou získať tri body, v košickom derby obzvlášť.”

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.