Bardetskyi a Tóth definitívne hráčmi Loky

Ešte na utorňajšej tlačovej konferencii športový riaditeľ Lokomotívy Košice Róbert Jano st. informoval, že príchod trojice hráčov Artem Bardetskyi, Barbosa dos Santos a Lukáš Tóth je v riešení. Dnes je už isté, že dvojica Bardetskyi – Tóth je oficiálne kmeňovými hráčmi Loky.

Dvadsaťjedenročný rodák z Charkova Bardetskyi absolvoval s tímom celú letnú prípravu, počas ktorej zaujal trénerov Andrejka a Benkovského a vybojoval si miesto v prvom tíme Lokomotívy. Výhodou ukrajinského mladíka je jeho schopnosť nastupovať na viacerých defenzívnych postoch. Do Loky prichádza z klubu FC Energetyk Solonytsivka.

„Artem je využiteľný na viacerých postoch, navyše je to charakterovo výborný hráč. Na každom tréningu ide na sto percent. Dokáže zaskočiť na akomkoľvek poste, dobre prijíma informácie, rýchlo sa učí aj čo sa týka taktiky. Každým tréningom chce byť lepší. Je to dobrý hráč do mužstva, ktorý nám môže pomôcť,“ povedal na adresu Bardetského asistent trénera Ľuboš Benkovský.

Potešiteľnou správou je i angažovanie krídelníka Lukáša Tótha. Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar v minulej sezóne v Loky hosťoval z Vranova nad Topľou, dnes sa stal kmeňovým hráčom modro-bielych. Lukáša v ostatnom roku značne limitovali zranenia, no tréneri veria, že im v blížiacej sa sezóne 2018/2019 už bude plne k dispozícii.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.