Mladší žiaci na turnaji v Užhorode (+foto)

Mladší žiaci Lokomotívy Košice do 12 rokov sa v dňoch 21. až 24. júna 2018 zúčastnili na medzinárodnom turnaji v ukrajinskom Užhorode. Hlavným dôvodom účasti na kvalitne obsadenom turnaji bol fakt, že naša „trinástka“ bude v budúcej sezóne už hrávať svoje domáce zápasy na veľkom ihrisku v tradičnom formáte s 11 hráčmi.

Vo výbere trénera Lukáša Maliňáka sa ocitlo i šesť mladších hráčov, čo sa prejavilo hlavne pri fyzicky náročnej a dôraznej hre súperov. V základnej skupine najprv Loky U12 prehrala s Miléniom Kyjev 1:3, náš gól zaznamenal Glovacký. V druhom zápase prvého hracieho dňa naši chlapci podľahli neskoršiemu víťazovi turnaja Metalistu Charov rozdielom 15 gólov. Zvíťaziť sa nám podarilo v posledný hrací deň, keď sme Kremeň Kremenču zdolali tesne 3:2.

„Nás mladučký výber, až na zápas s Charkovom, dokázal konkurovať technickej vyspelosti a fyzickej zdatnosti hráčov spoza našej východnej hranice. V zápasoch bolo veľa dobrých momentov, ktoré hráčov motivujú do ďalšej práce, ale aj ľahkých strát a chýb , ktorých sa musíme vyvarovať a poučiť sa z nich. Ako trénera ma teší hlavne fakt, že v každom zápase sme chceli hrať, nezbavovali sme sa zbytočne lopty, konštruktívne riešili aj ťažšie herné situácie, niekedy aj na úkor lepšieho výsledku. Chlapci si užili v konečnom dôsledku aj spoločný pobyt s výbornými podmienkami v hoteli Praha, ako aj zápasy na hlavnom ihrisku Avangardu Užhorod. Aj z tohto hľadiska vládne spokojnosť,“ zhodnotil turnaj v Užhorode tréner Lukáš Maliňák.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.