Miloslav Bréda z Lokomotívy do Prostějova

Košickú Lokomotívu opúšťa doterajšia brankárska jednotka Miloslav Bréda. Rodák z Michaloviec prijal ponuku z českého Prostějova.

Dvadsaťštyriročný gólman prišiel do nášho klubu po pôsobení v Skalici, pred tým si na seba obliekal i dresy Liptovského Mikuláša, Rimavskej Soboty či Michaloviec. „Prišla mi konkrétne ponuka, v Prostějove o mňa prejavili záujem bez toho, aby som musel absolvovať skúšku. Navyše mi predostreli zaujímavú ponuku. Vnímam to ako krok vpred, preto som sa rozhodol vyskúšať to,“ okomentoval Bréda svoje rozhodnutie prijať ponuku zo strany nováčika druhej najvyššej českej súťaže.

Počas dvoch rokov v Loky bol Bréda jednotkou medzi tromi žrďami. „Som vďačný za možnosť chytať v Lokomotíve, tréner mi dal dôveru. Robil som, čo som vedel, snažil som sa podávať čo najlepšie výkony. Loky má slušné mužstvo, klub pracuje s mladými hráčmi. Teraz prišiel mladý ambiciózny tréner, určite to bude zaujímavé,“ myslí si brankár, ktorý k našim západným susedom odchádza s vysokými cieľmi: „Verím, že sa v Prostějove presadím a podarí sa mi po čase prepracovať ešte niekam ďalej.“

Foto

Strata brankára realizačný tím modro-bielych až tak neprekvapila, keďže tréner Benkovský i športový riaditeľ Róbert Jano st. už vedeli o „zajačích úmysloch“ Miloša Brédu. „Ďakujeme mu za jeho služby. Verím však, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme i toho, že niektorý z našich hráčov prestúpi aj do prvoligového klubu, či už na Slovensku, alebo v Česku. Hlavný tréner spolu s trénerom brankárov už hľadajú vhodného nástupcu Miloša Brédu,“ priblížil Róbert Jano st.

© 2019 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.