Aktuality

Tesná prehra s FK Pohronie, Hovančíkov premiérový gól

Posledný tohtosezónny zápas na ihrisku súpera futbalistom Lokomotívy Košice nevyšiel podľa predstáv. Na pôde FK Pohronie v Žiari nad Hronom prehrali tesne 1:2.

Duel sa pritom pre zverencov trénera Rusnáka vyvíjal ideálne, keď v 28. minúte dorazil vyrazenú loptu po štandardnej situácii do siete stopér Juraj Hovančík, ktorý zaznamenal svoj premiérový gól v drese Lokomotívy. Neubehlo však ani desať minút a po individuálnej akcii vyrovnal Jakub Kosorin. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:1.

Aj po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal, žiaľ, na radosť domácich divákov zvýšil na 2:1 pre Pohronie v 67. minúte Nosko. Tréner Rusnák v priebehu druhého polčasu nasadil postupne do hry Koleka, Gálla i Jana, no ani jeden z nich už gól nepridal. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal práve Kolek, v stopercentnej príležitosti však tesne minul bránu domáceho gólmana Jenča. Modro-bieli navyše dohrávali duel v oslabení, keď v 82. minúte videl druhú žltú kartu Pavúk a predčasne putoval pod sprchy.

Foto

Po nedeľňajších zápasoch 29. kola II. ligy sa rozhodlo o tom, že majstrom sezóny 2017/2018 sa stal ŠKF Sereď, na druhom mieste skončí Skalica a na treťom Poprad. Lokomotíva Košice môže skončiť najlepšie na štvrtej priečke, na ktorej má pred posledným kolom dvojbodový náskok pred piatou Žilinou B. Naši chlapci sa so sezónou rozlúčia na budúcu nedeľu 20. mája od 17.00 h, keď v Družstevnej pri Hornáde privítajú o záchranu bojujúcu Spišskú Novú Ves.

Albert Rusnák (tréner Lokomotívy): "Z môjho pohľadu to bol pre nás trošku krutý zápas. Nebodovali sme, hoci ten výkon bol z našej strany slušný. Predviedli sme niekoľko pekných akcií, vypracovali sme si gólové šance. Tutovky musíme premieňať, dnes keď z tých šancí nedáte na súperovom ihrisku gól, tak nemôžete byť úspešní. Toto asi rozhodlo. Mrzí ma, že celá naša koncepcia sa narušila dvomi vynútenými striedaniami, ktoré sme museli urobiť a už tá naša hra nebola taká, akú som si predstavoval. Hlúpo sme sa nechali vylúčiť, ale aj napriek tomu chalani chceli s výsledkom niečo urobiť. Škoda, lebo keď chcete hrať o popredné priečky tak tie šance musíte premieňať."

Milan Nemec (tréner Pohronia): "My sme vedeli proti komu ideme hrať. Lokomotíva je kvalitné mužstvo, potvrdili to v tomto zápase. Po nejakom začiatku, obojstranne vyrovnanom, mali hostia navrch. Nám sa tam rozsypali veci, niektorí hráči neplnili stanovené úlohy, a preto sa dostali pod tlak, súper hrozil rýchlymi protiútokmi, štandardnými situáciami a dostali sme gól. Ku cti slúži chalanom, že do polčasu dokázali vyrovnať. V druhom polčase sme dali vytúžený druhý gól. Chceli sme zakončiť sezónu doma víťazstvom, podarilo sa nám to, hoci ako hovorí kolega, mali tam niektoré veľmi dobré príležitosti, ale futbal je taký, kto dá viac gólov, ten vyhrá. Dnes sme to boli my a sme za to radi."

Zdroj hlasov: myziar.sme.sk

FK Pohronie - FC Lokomotíva Košice 2:1 (1:1)
Góly: 37. Kosorin, 67. Nosko - 28. Hovančík; ŽK: 27. Župa, 34. Nosko, 38. Paraj - 16. Karaš, 49. Pavúk, 67. Gáll; ČK: 82. Pavúk (po 2. ŽK); Rozhodoval: Krivošík; Divákov: 523.

Pohronie: Jenčo - Župa, Nosko, Tesák, Pelegríni (K), Kosorin, D. Pavúk (72. Pidruchnyi), Kovařík (67. Lukáč), Paraj, Blahút (81. Frimmel), Pittner

FCL: Bréda - Cmarko, Cicman, Hovančík (60. Gáll), Hirjak - Grohoľ (46. Kolek), Harvila, Ilinjo, F. Pavúk - Karaš (74. Jano), Zajac (K)

Autor: admin