Aktuality

Trebišovu sme podľahli o gól, Rusnák: Mrzí ma, že nedokážeme potešiť fanúšikov (+foto)

Ďalší nevydarený zápas. Po piatkovej prehre so Šamorínom (0:3) sa chceli naši chlapci revanšovať v utorňajšej dohrávke 19. kola II. ligy, keď na domácom štadióne v Družstenvej pri Hornáde privítali Slavoj Trebišov (0:1). Žiaľ, nepodarilo sa. Bránu Zemplínčanov sme neodkliali, naopak, v 58. minúte prekonal Miloša Brédu brazílsky legionár Junior.

Lokomotíva mala od úvodu územnú prevahu, ktorú však nedokázala pretaviť do vytvorenia si výraznejšej šance. Už v druhej minúte hostia zblokovali dobrú strelu Karaša, o tri minúty neskôr hlavičkoval Jano. Slavoj pohrozil až po štvrťhodine hry, keď vypálil kmeňový hráč Michaloviec Peter Kolesár. V 17. minúte sa po Šuľákovej prihrávke rútil na našu bránu Rota, no Miloš Bréda včas zakročil a loptu mu nohou vypichol. Keď sa neujali ani pokusy Hovančíka a Gálla, do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

Foto

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Lokomotíva kombinovala v strede ihriska, no s pribúdajúcim časom sa na kopačky našich chlapcov vnášala nervozita. A to ešte viac, keď v 58. minúte po ofsajdom zaváňajúcej akcii využil chybu v našej defenzíve Lopez Da Silva Junior - 0:1. Modro-bieli odpovedali pokusmi Jana, Ilinja a Koleka, no tieto strely nemali gólové parametre. V závere už zverenci trénera Rusnáka vrhli všetky sily do útoku, a hoci lopta dvakrát nebezpečne poskakovala v súperovej šestnástke, nepodarilo sa nám ju dotlačiť do siete. Trebišov si tesné vedenie ustrážil a vyhral 1:0.

Trebišovčanom by stačil aj bod, Lokomotíva v hernom kŕči

"Vedeli sme, že Lokomotíva po piatkovej prehre so Šamorínom bude hrať na víťazstvo. Pripravili sme sa na to, že v zápase odovzdáme všetky sily. Boli by sme spokojní aj s jedným bodom. Takticky sme to zvládli na výbornú, nedovolili sme domácim vytvoriť si žiadne veľké šance. Naopak, my sme jednu premenili a sme spokojní," zhodnotil kormidelník Slavoja Karol Kisel.

Foto

"Ťažko sa mi to hodnotí po dvoch domácich prehrách. Je vidieť, že chalani sú v kŕči. Aj keď si otvoríme priestory na stranách, dostaneme sa tam, no centre lietajú buď za bránu, do prvého hráča, alebo na druhý kraj šestnástky. Keď vystrelíme spoza šestnástky, tak tie strely nemajú parametre druholigového hráča. Ťažko chalanov viniť, že by nechceli, oni chcú, ale ten kŕč je neskutočný. Musíme sa z toho spolu vyhrabať a nejako to zvládnuť. V tom nahustenom programe to nebude jednoduché, pomôže nám len tvrdá robota. Musíme začať hrať jednoduchší futbal, s väčším odhodlaním a bojovnosťou. Niekedy totiž tie zápasy zlomíte len bojovnosťou, tak ako Skalica proti nám. To nasadenie a srdiečko tam musí byť väčšie," uvedomuje si tréner Lokomotívy Košice Albert Rusnák.

Šéfa našej lavičky mrzí, že jeho tím opäť sklamal fanúšikov: "Nie je to príjemné, keď na vás fanúšikovia kričia, či ste zabudli hrať futbal. Chalani ho hrať nezabudli, aj na tréningu makajú, no žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď nám nevychádzajú ani základné veci. Vedia to hráči, vieme to my. Ja ale verím, že sa to zlomí. Chlapci predsa nemôžu zabudnúť hrať futbal, je to o hlavách a o psychike. Mrzí ma, že nedokážeme fanúšikov potešiť. Stoja pri nás v dobrom aj v zlom, keď sa mužstvu nedarí. Aj to je veľkosť fanúšikov a hráčov, že vedia prijať kritiku, postaviť sa priamo k veci. Všetci si uvedomujeme, že to nie je dobré, no urobíme všetko pre to, aby sme to čo najrýchlejšie napravili. Možno sa chytíme na nejakom ťažkom súperovi, ako je trebárs Žilina, ktorá nás čaká v ďalšom kole."

Foto

Zatiaľ, čo na jeseň sa vyrovnané zápasy zväčša pre náš tím končili šťastne, dnes je to presne naopak. "Možno potrebujeme trošku šťastia, v závere zápasu tam boli nejaké závary, no súper to vždy odkopol. Potrebujeme sa chytiť šťastným gólom, víťazstvom. Chalani potrebujú získať späť sebavedomie. Budeme na tom pracovať, nehádžeme flintu do žita. Kým je teoretická šanca na popredné priečky, tak o ňu budeme bojovať do posledného kola, hoci momentálne sa nám to trochu vzďaľuje," dodal Albert Rusnák.

FC Lokomotíva Košice - Slavoj Trebišov 0:0 (0:1)
Gól: 58. Lopez Da Silva Junior; ŽK: 37. Hovančík, 55. Cicman, 65. Hirjak, 77. Pavúk - 24. Starosta, 75. Novák, 81. Rota; Rozhodoval: Chromý; Divákov: 401.

FCL: Bréda - M. Tóth, Cicman (K), Pavúk, Cmarko - Hovančík (46. Terpaj), Ilinjo - Človečko (63. Kolek), Karaš, Gáll (63. Hirjak) - Jano

Slavoj: Giertl - Kražel, Rota (87. Jacko), Šuľák, Kolbas (K), Junior, Starosta, Lukáč, Kolesár (90. Vojtek), Ruskovský (74. Vajs), Novák

Autor: admin